'Gönül Yarası'ndan TEGV'e destek

Yavuz Turgul'un yönettiği, başrolünde Şener Şen ve Meltem Cumbul'un oynadığı 'Gönül Yarası' filminin gala geliri Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) bağışlanacak.

İSTANBUL - Yavuz Turgul'un yönettiği, başrolünde Şener Şen ve Meltem Cumbul'un oynadığı 'Gönül Yarası' filminin gala geliri Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) bağışlanacak. Gala geliri Arçelik, Aygaz, Fiat-Tofaş, Ford Otosan gibi sponsor firmaların katkılarından elde edileceğinden ayrıca bilet satışı yapılmayacak. Galaya 10 yıldır TEGV'e destek verenler davet edilecek.
Ceylan Intercontinental Oteli'nde dün düzenlenen basın toplantısında konuşan Şener Şen, "Ben bu filmi yapmış olmaktan mutluyum" dedi. Türk sinemasında yeterli sayıda yapımcı olmadığını ve bir sektör oluşamadığını belirten Şener Şen, konuşmasında, TEGV gibi vakıflara destek verilmesi gerektiğini de vurguladı. Şen, gazetecilerin 'Neden sekiz yıl beklediniz' sorusunaysa "Biraz tembellikten, biraz da ilgimi çeken bir proje olmadığından" yanıtını verdi.
Şener Şen'in emekli bir öğretmeni, Meltem Cumbul'unsa hayatla baş etmeye çalışan bir anneyi canladırdığı 'Gönül Yarası' filminin galası 4 Ocak'ta Lütfi Kırdar'da yapılacak. Galadan elde edilecek gelirle 4 bin çocuğa
eğitim desteği verilmesi planlanıyor. 'Gönül Yarası' 7 Ocak'ta vizyona girecek. Sekiz yıl önce Yavuz Turgul'un yönetip Şener Şen'in başrolünde oynadığı 'Eşkıya' filmi büyük gişe başarısı elde etmişti. (Kültür Sanat)