Gözde 'periler'

Ferzan Özpetek'in son filmi 'Cahil
Periler' (Le Fate Ignoranti) bu yıl festivallerin, yarışmaların gözdesi.

İSTANBUL - Ferzan Özpetek'in son filmi
'Cahil Periler' (Le Fate Ignoranti) bu yıl festivallerin, yarışmaların gözdesi.
İtalya'da bir milyondan fazla seyircilye sinemalara çeken, Margherita Buy, Stefano Accorsi ve Serra Yılmaz'ın başrollerini paylaştığı film, Berlin Film Festivali'nin yarışma bölümünde yer almış ve büyük ilgi görmüştü. Özpetek'in büyük ses getiren
'Hamam' ve 'Harem Suare'den sonra çektiği üçüncü film olan 'Cahil Periler', son olarak İtalyan sinemasının en prestijli ödüllerinden biri olan Nastro d'Argento'ya da aday gösterildi. Bununla da kalmayarak film, İtalyan Altın Küresi Globi D'Oro ödüllerine En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu dallarında da aday.
Trafik kazasında kaybettiği on beş yıllık eşinin ardından 'bambaşka bir hayat' yaşamaya başlayan bir kadının hikâyesini anlatan 'Cahil Periler', şu sıralar Roma'da gerçekleştirilen Kadın Filmleri Festivali'nde de yer alıyor. Bugüne kadar 15 milyar hasılat yapan 'Cahil Periler'in yaz sonuna kadar 17 milyar lireti bulması bekleniyor. Film, İspanya, Almanya ve Fransa'dan sonra ekim ayı içinde Türkiye'de de gösterime girecek. Bir sonraki filminin senaryo hazırlıklarıyla uğraşan Özpetek, ekim ayında Türkiye'ye gelecek. (Kültür Sanat)