Grammy'li efsane, Mehmet Uluğ bestesiyle Babylon'da

Grammy'li efsane, Mehmet Uluğ bestesiyle Babylon'da
Grammy'li efsane, Mehmet Uluğ bestesiyle Babylon'da
Grammy dahil birçok ödülü bulunan neo-cazın efsane isimlerinden David Murray, Pozitif ve Babylon'un kurucularından Mehmet Uluğ anısına yazdığı besteyi de seslendireceği iki konserle 25 ve 26 Mart'ta Babylon'da olacak.

Grammy'den Jazzpar ve Newsday ödüllerine kadar birçok ödülü bulunan neo-cazın efsanelerinden David Murray grubu Infinity Quartet ile birlikte, 25 Mart Çarşamba ve 26 Mart Perşembe, iki gece üst üste Babylon dinleyicisiyle buluşuyor. İki sene önce aramızdan ayrılan Pozitif ve Babylon’un kurucularından, müzik aydını Mehmet Uluğ’un anısına gerçekleşecek gecede Murray, Mehmet Uluğ için yazdığı besteyi seslendirecek.


David Murray
Tenor saksafon haricinde aynı zamanda çok başarılı bir bas klarnetçisi, multi enstrümantalist ve yenilikçi caz akımın önde gelen isimlerinden David Murray, Andrew Cyrille, Bobby Battle, James Newton ve Henry Grimes gibi caz duayenleriyle ortak projelerde yer aldı ve farklı gruplarla (Power Quartet, David Murray Oclet, Black Saint Quartet) değişik müzikal tarzları denedi. 30’un üzerinde albümüyle geniş bir diskografiye sahip David Murray, bu kez Infinity Quartet ile caz severlerle Babylon’da bir araya gelecek.

Mehmet Uluğ
Babylon konser biletleri biletix.com adresinden ve Babylon gişesinden satın alınabiliyor.