Grup Yorum Harbiye Açıkhava'da

Grup Yorum Harbiye Açıkhava'da
Grup Yorum Harbiye Açıkhava'da
21 Temmuz'da yapılacak konserde, AKP politikalarından etkilenen sanatçılar seslerini birleştirecekler.

21 Temmuz 2012 Cumartesi akşamı saat 21.00'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Grup Yorum rüzgarı esecek.

Karikatürcüler, ressamlar, heykeltraşlar, fotoğrafçılar, gazeteciler, müzisyenler, sinemacılar, tiyatrocular, edebiyatçılar, araştırmacılar, bu ülkenin aydınları, sanatçılar gün geçmiyor ki yeni bir baskı veya engellemeyle karşılaşmasınlar. "Umudun Türkülerini Söylemeye Devam Ediyoruz" isimli konserde Grup Yorum'la birlikte konuk sanatçılar yer alacak. "Türkülerin yasaların karşısındaki gücünü göstermek" için son dönemde AKP politikalarından nasibini alan sanatçılar bu gecede seslerini birleştirecekler.

İstanbul 'da 2010 yılında İnönü Stadı'nda 55 bin kişiyle 25.yılını kutlayan grup, 2011 yılında 1.Bağımsız Türkiye Konseri'yle 150 bin kişiye seslendi. Bu senenin ilk İstanbul konserini Bakırköy Halk Pazarı'nda gerçekleştirdi, nisan ayında 2.Bağımsız Türkiye Konseri'yle 350 bin kişiye seslendi. Mayıs ayında Antakya'da “Suriye Halkıyla Dayanışma Konseri”yle 30 bin kişiye seslendi. Haziran ayında Almanya'nın Düsseldorf şehrinde “Irkçılığa Hayır Konseri”yle Avrupalı göçmenleri buluşturarak 13 bin kişinin katıldığı ses getiren bir konsere imza attı.

Bu senenin ikinci İstanbul konseriyle, sevilen şarkıları ve sürprizleriyle dinleyicilerinin karşısına çıkacak olan Grup Yorum, 2009'dan bu yana ara verdiği Harbiye Konserleri geleneğine devam ediyor

Grup Yorum Harbiye Konseri biletleri, geçtiğimiz yıl Biletix firmasının yaptığı keyfi uygulamalar sonrasında bu sene MyBilet tarafından satışı yapılıyor. Aynı zamanda İdil Kültür Merkezi ve Bilet Satış Noktaları'ndan da biletlere ulaşılabilecek.