Gücünü silahından...

Bugün gösterime giren 'İnfazcı' da (The Punisher) 'Örümcek-Adam', 'Hulk' ve 'X-Men' gibi bir Marvel çizgi roman kahramanı. Ancak İnfazcı Peter Parker (Örümcek-Adam), Bruce Banner (Hulk) ya da Logan'ın (Wolverine) aksine doğuştan ya da sonradan edinilmiş...

İSTANBUL - Bugün gösterime giren 'İnfazcı' da (The Punisher) 'Örümcek-Adam', 'Hulk' ve 'X-Men' gibi bir Marvel çizgi roman kahramanı. Ancak İnfazcı Peter Parker (Örümcek-Adam), Bruce Banner (Hulk) ya da Logan'ın (Wolverine) aksine doğuştan ya da sonradan edinilmiş bir süper güce sahip değil. Ne uçabiliyor, ne düz duvara tırmanabiliyor, ne de tonlarca ağırlıktaki kayaları taş parçasıymış gibi yerinden kaldırabiliyor. Tek dayanağı elindeki silahı, hatta silahları. 'Zor Ölüm 3', 'Armageddon' ve 'Kaya' gibi aksiyon filmlerinin senaryo yazarlarından olan Jonathan Heinsleigh'in yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanan yapımda Frank Castle, yani İnfazcı'yı Thomas Jane canlandırıyor.
Frank karakteri filmde çizgi romandan farklı olarak eski bir deniz subayı değil, bir FBI ajanı olarak beliriyor. Frank Castle son görevinin ardından Londra'ya taşınıp karısı ve küçük oğluyla sakin bir hayat sürmeyi planlıyor. Ancak görev sırasında ölen uyuşturucu satıcıları arasında yerel mafya lideri Howard Saint'in (John Travolta'nın canlandırdığı Howard Saint de çizgi romanda yer almayan yeni bir karakter) oğlu da vardır ve Saint, oğlunun ölümünden sorumlu olan ajan Frank Castle'ın peşine düşer; adamları Frank'ın tüm sevdiklerini öldürür. Öldü sanılan Frank ise şans eseri hayatta kalmıştır ve sevdiklerini elinden alanlardan intikam almaya ant içer. O artık hem yargıç, hem jüri, hem de cellat, 'İnfazcı'dır... (Kültür Sanat)