Gülsin Onay'dan görkemli konser

Gülsin Onay'dan görkemli konser
Gülsin Onay'dan görkemli konser
Dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay, İspanya'nın güneyindeki Endülüs bölgesinin önemli kentlerinden Sevilla'da görkemli bir konser verdi.

MADRİD- İspanya Müzik ve Saray Dostları Derneğinin organizasyonuyla davet edilen Onay’ın, Sevilla’da 15. yüzyıldan kalma Pilatos Sarayı’nda verdiği konseri, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ender Arat ve Endülüs Fahri Konsolosu Manuel Moreno ile 150’ye yakın seçkin konuk dinledi.

Ünlü aktör Tom Cruise ’in oynadığı "Mission: İmpossible 2" ve "Knight and day" ile dünya sinema klasiklerinden "Lawrence of Arabia" gibi filmlerde de sahne olarak kullanılan Pilatos Sarayı’nda Beethoven’ın Ayışığı sonatı ve Ahmed Adnan Saygun’un sonatının yanında bu yıl doğumunun 200. yılının kutlandığı Chopin’in eserlerini çalan Onay, İspanyol müzikseverlerden büyük alkış aldı.

İspanya’da son dönemlerde sık sık konser veren Gülsin Onay, Pilatos Sarayı gibi etkileyici bir mekanda konser vermekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"İspanya Müzik ve Saray Dostları Derneği, ülkenin tarihi olduğu kadar ihtişamlı mekanlarını değerlendirerek, müzikseverlere hem görsel hem de işitsel bir şölen hazırlıyor. Dinleyicilerin alkışlarına bakarsak bu akşamdan büyük keyif aldılar ve aynı şekilde ben de çok zevkli bir konser verdim. İspanyol müzikseverler ile en kısa sürede yine buluşacağız."(aa)


    ETİKETLER:

    Tom Cruise