Gümüşlük festivale hazır

Gümüşlük festivale hazır
Gümüşlük festivale hazır
3 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Kronos Quartet, Gülsin Onay, Anika Vavic, Bülent Evcil, Phillip Moll, Trio KlaViS, Vyacheslav Gryaznov gibi isimlerin konser ve ustalık sınıflarının yanı sıra 3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması'na ev sahipliği yapacak.

DenizBank’ın ana sponsorluğunda 3 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında 12’nci kez izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin programı açıklandı. Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığında, piyanist Eren Levendoğlu’nun sanat yönetmenliğinde Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından organize edilen festival bu yıl 11 konser, 4 masterclass, 4 öğrenci konseri ve 1 yarışma konserinin yanı sıra 3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması’na da ev sahipliği yapacak.

Bodrum Belediyesi Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında DenizBank sanat danışmanı Perihan Yücel, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Gülsin Onay ve Eren Levendoğlu katıldı.

Açılış Antik Tiyatro’da
Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin açılışı 3 Temmuz akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da yapılacak. Mozart ve Shostakovich’in eserlerinin yorumlanacağı açılış konserinde şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası, solistler Gülsin Onay (piyano) ve Cem Sevgi’ye (trompet) eşlik edecek.

Avrupa ’da gerçekleştirilen sanat festivallerini keşfetmek adına profesyoneller ve vatandaşlar için bir festival portalı olan EFFE’nin 2015-2016 döneminde seçtiği festivaller arasına giren Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 5 hafta boyunca Grammy ödüllü Kronos Quartet, Gülsin Onay, Anika Vavic, Bülent Evcil, Phillip Moll, Trio KlaViS, Martin Roscoe, Vyacheslav Gryaznov, Ayşedeniz Gökçin gibi önemli isimlerin konserleri ve ustalık sınıflarına ev sahipliği yapacak.

Festival bünyesinde bu yıl Çağdaş Holding’in katkılarıyla düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi ise 2006 yılından beri dünyanın dört bir yanından gelen genç yeteneklere ustalık sınıfları açarak sertifika veriyor. Bugüne kadar 20 civarında ülkeden 450 genç yeteneğe sertifika veren GFA vasıtasıyla 10 öğrenci de yurt içinde ve dışında bursla okuma imkânına kavuştu.

DenizBank’ın ana sponsorluğundaki 12. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne bu yıl Bosch, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Marriott, THY, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum FM ve Çağdaş Holding gibi kurumlar da destek veriyor.

2015 GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAMI
3 Temmuz Cuma 21.00, Bodrum Antik Tiyatro
Karşıyaka Oda Orkestrası, şef: Rengim Gökmen, solistler: Gülsin Onay (piyano), Cem Sevgi (trompet)

4 Temmuz Cumartesi 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Karşıyaka Oda Orkestrası

8 Temmuz Çarşamba 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Bülent Evcil (flüt) & Phillip Moll (piyano)

14 Temmuz Salı 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı

Kronos Quartet

18 Temmuz Cumartesi 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Vyacheslav Gryaznov (piyano)

21 Temmuz Salı 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı

Trio KlaViS

23 Temmuz Perşembe 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Saygun Piyano Yarışması Final Konseri

27 Temmuz Pazartesi 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Martin Roscoe (piyano)

29 Temmuz Çarşamba 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Gilles Apap (keman) & Miroslav Dacic (piyano)

31 Temmuz Cuma 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Anika Vavic (piyano)

4 Ağustos Salı 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
Gülsin Onay (piyano)

8 Ağustos Cumartesi 21.00, Gümüşlük Antik Taş Ocağı
‘Nirvana ve Pink Floyd’dan Seçmeler’
Ayşedeniz Gökçin (piyano)

MASTERCLASS PROGRAMI
Flüt: 8 – 13 Temmuz/ Bülent Evcil & Phillip Moll
Piyano: 16 Temmuz – 4 Ağustos/ Gülsin Onay, Martin Roscoe, Anita Vavic, Vyacheslav Gryaznov
Keman: 28 – 31 Temmuz/ Gilles Apap
Şan: 7 – 12 Ağustos/ Çimen Seymen

3. AHMED ADNAN SAYGUN PİYANO YARIŞMASI
20 – 23 Temmuz
Jüri: Gülsin Onay, Vyacheslav Gryaznov, Martin Roscoe