Güneşi kucakla, müziğe doy, denizi dinle!

Güneşi kucakla, müziğe doy, denizi dinle!
Güneşi kucakla, müziğe doy, denizi dinle!

SunSplash festivaline Jamie Lidell?in (solda) yanı sıra Giles Peterson da katılacak.

23-30 Mayıs tarihlerinde Antalya Hillside Su Otel'de ikincisi gerçekleşecek SunSplash festivalinin yıldızı 'Multiply' adlı efsanevi hiti 'Grey's Anatomy' soundtrack'inde yer alan Jamie Lidell
Haber: SARP DAKNİ / Arşivi

ANTALYA - Müzik festivali denince alıştığımız çamur, yağmur, itiş, kakış, tepinme 23-30 Mayıs tarihleri arasında Antalya Hillside Su Otel’de ikincisi düzenlenecek SunSplash festivalinde yerini mutlak bir dinginlik ve huzura bırakıyor. Deniz-kum-güneş, yoga, masaj ve bol müzik vaat eden SunSplash’in yıldızı ‘Multiply’ adlı hiti ‘Grey’s Anatomy’ soundtrack’inde yer alan Jamie Lidell. Yeni albümünden yepyeni şarkıları ilk kez biz şanslı fanilere tıngırdatacak adamımız Jamie Lidell’in programda olması zaten başlı başına bir heyecandan titreme durumu yaratıyor. Efsanevi hiti ‘Multiply’ın ‘Grey’s Anatomy’ soundtrack’inde yer almasının ardından popülerliği doruk noktasına ulaşan Lidell’i daha önce Feist, Simian Mobile Disco ve Mocky gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla da bağrımıza basmıştık. ‘JIM’ albümünün geçen sene 8. Geleneksel Bağımsız Müzik Ödülleri’nde en iyi pop/rock albüm ödülünü kucaklamasının ardından, ‘Compass’ adını verdiği yepyeni albümü için hem de Beck prodüktörlüğünde stüdyoya kapanmıştı. Ortaya nasıl bir çılgınlığın çıktığını dünya turnesinin ilk ayaklarından biri için seçtiği SunSplash’te tüm duyularımızla hissetme şansımız var. 

Gidenler gitmeyenlere anlatsın
Jamie Lidell dışında SunSplash programında Gilles Peterson, Norman Jay, Phil Asher, Rainer Trueby, Manasseh ve DJ Cliffy de var desek sizin “Haddddiii Canım!” demeniz lazım. Hatta dediniz bile. Evet bu isimlerin hepsi doğru. İstanbul’da bizi her çaldıkları yere peşlerinden sürükleyen Fuchs ve Barış K da cabası.
Bu sene ayrıca birbirinden yetenekli ve karizmatik kızlar güruhu söz konusu. Bengi ve Evrim’den oluşan DeerHead, Brianfeeder Ahu ve Eda Hanımlar... Hepsinin performansı aklımızın köşesinde gidiyoruz Antalya sahillerine.
Haliyle arada uyurken, yüzerken, gezerken kaçıracaklarımız olacak. Kaçırdıklarımızın üzerine bir bardak soğuk su içip eğlenceye devam...
Gidenler gitmeyenlere duyanlar duymayanlara anlatsın. Biz ordayız. Aklınız varsa siz de öylesiniz.