Günter Grass ve Yaşar Kemal buluşuyor

Günter Grass ve Yaşar Kemal buluşuyor
Günter Grass ve Yaşar Kemal buluşuyor

Grass 99?da Nobel ödülü kazanmıştı.

İSTANBUL - Dünyaca ünlü edebiyat ustaları Günter Grass ve Yaşar Kemal, ‘Avrupa Edebiyatı Türkiye’de Türk Edebiyatı Avrupa’da’ başlıklı kültür projesi kapsamında bir araya geliyor.
Goethe-Institut’un, ‘Kültür Köprüleri’ programı çerçevesinde Türkiye’nin 24 kentinde ve sekiz Avrupa ülkesinde yürüttüğü ‘Avrupa Edebiyatı Türkiye’de Türk Edebiyatı Avrupa’da’ kültür projesinin, Türkiye’deki kapanış buluşmasını yapacak olan yazarlar, 15 Nisan 15.00’te Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde olacak. Edebiyatın iki dev ismi, toplumsal değişimlerin edebiyattaki yansımaları ve bu yansımaların okuyucuda bıraktığı etkiler üzerine görüşlerini patlaşacak.
Nobel ödüllü Günter Grass ve Yaşar Kemal, proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerini ziyaret eden Avrupalı yazarlar Monika Maron, Alek Popov, Attila Bartis ve Stefan Brijs’le de buluşma kapsamında bir araya gelecek. Türkiye Almanya Kültür Forumu sözcüsü Osman Okkan ve oyuncu Memet Ali Alabora’nın moderatörlüğünde yapılacak tartışmada edebiyat ve toplumsal değişimler üzerine fikirlerini paylaşacak olan yazarlar, Türkiye’de edindikleri kişisel izlenimleri de aktaracak. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Nobel