Günümüzün Sinatra'sı İstanbul'a geliyor

Günümüzün Sinatra'sı İstanbul'a geliyor
Günümüzün Sinatra'sı İstanbul'a geliyor

Üç Grammy?li müzisyen Harry Connick Jr., birçok Hollywood filminde de oynadı.

İSTANBUL - İKSV, günümüzün Frank Sinatra’sı olarak da tanınan Hollywood’un üç Grammy ödüllü müzisyen oyuncusu Harry Connick Jr.’ı İstanbul’a getiriyor. Holly Hunter’la ‘Copycat’, Sandra Bullock’la ‘Hope’ Hilary Swank’la ‘Ps I Love You’ filmlerinde başrolü paylaşan, ‘Will&Grace’ dizisinde Leo’yu canlandıran Connick Jr., 18 Mayıs Salı akşamı Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde ilk defa İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.
ING BANK Özel Bankacılık sponsorluğunda gerçekleşecek konserde Harry Connick Jr.’a yaylılar ve nefesli enstrümanların bulunduğu 16 kişilik orkestra eşlik edecek. Harry Connick Jr., İstanbul konserinde, 2009 yılının Aralık ayında çıkardığı yepyeni albümü ‘Your Songs’dan şarkıların yanı sıra, ‘And I Love Her’, ‘Can’t Help Falling in Love’, ‘Just The Way You Are’ gibi pop klasiklerini ve ‘The Way You Look Tonight’, ‘Smile, ‘Mona Lisa’ gibi tanınmış caz standartlarını da yorumlayacak.

Üç Grammy ödülü var
Gelenekselden popa, enstrümantal cazdan funk ve blues’a uzanan farklı türlerde albümlere imza atan Harry Connick Jr., 1989 tarihli ‘When Harry Met Sally’ filminin müzikleriyle dünya çapında tanındı, bu albümle erkek caz vokal dalında Grammy kazandı. 1990’da kendi bestelerinden oluşan ‘We Are in Love’ adlı big-band albümüyle ikinci Grammy’sini kazanan ünlü müzisyen oyuncu, 2001 tarihli ‘Songs/Heard’ adlı geleneksel pop-caz albümüyle üçüncü Grammy ödülüne uzandı. 2004 yılında çıkardığı 24’üncü albümü ‘Only You’ ile tüm dünyada 25 milyonun üzerinde bir satış yaparak caz albümleri arasında ulaşılması zor bir rekor kırdı. Harry Connick Jr, Türkiye’de Sony Müzik etiketi ile yayımlanan son albümü ‘Your Songs’da efsaneleşmiş yapıtları seslendiriyor. Konserin 150 ile 50 lira arasında değişen biletleri 3 Nisan Cumartesi günü satışa sunulacak. (Kültür Sanat)