Gürer Hocam, ben o toplantıda yoktum!

Gürer Hocam, ben o toplantıda yoktum!
Gürer Hocam, ben o toplantıda yoktum!
Gürer Aykal'ın Hürriyet'te yayımlanan röportajında 'organizatör' diye söz ettiği Kadir Dursun bir açık mektup yayımladı. "Yanlış bilgiyi düzeltmek isterim" diyen Kadir Dursun, ünlü şefe sitem de etti: "Nemrut Dağı dahil sayısız konserini organize ettiğim, defalarca sofrasına oturduğum kişinin adımı bile anmayıp benden sıradan bir organizatör diye bahsetmesi üzücü"

Sayın ve çok değerli Gürer hocam,

Festivalin açılış günü olan yarın, size tüm samimiyetimle başarılar dileyen bir mesaj yazacaktım.

Ancak; bugün Hürriyet gazetesinde yer alan röportajınızı okuyunca, yarını beklemeden size hem başarılar dilemek, hem de haddim olmayarak ufak bir sitemde bulunmak ve yanlış bilgiyi düzeltmek için bu yazıyı yazıyorum.

Röportajınızda yer aldığı üzere, benim de katıldığım Antalya'daki toplantıda, sizin sanat yönetmenliğiniz konusu geçmedi. Aksine bu konu benim katılmadığım İstanbul 'daki toplantınızda konuşuldu.

Fazıl Say beyin içinde olmayacağı bir festivalde benim de olmayacağımı hep söyledim. Fazıl Say beyin içinde olacağı bir festivalin yaşaması için direndim ve sizden yardım istedim.

Türel'le beni Fazıl Say tanıştırdı

Bakanlık'tan Fazıl Say'a yanıt

Fazıl Say soruyor: Amaç nedir?


Ayrıca; benden organizatör diye bahsetmişsiniz. İsmimi söylemenizi isterdim ya da ismimi hiç geçirmeseniz de olurdu. 14 yıl önce festivali kuran ve festivalin bu günlere ulaşması için yıllarca emek veren, sizin de hatırlayacağınız üzere 2 bin 500 metre yükseklikteki Nemrut Dağı'ndaki konser de dahil olmak üzere, sayısını hatırlamadığım kadar çok konserinizi organize eden biri olarak, defalarca sofrasına oturduğum, ailemin bir üyesi kadar yakın hissettiğim sizin; benden sıradan bir organizatör olarak bahsetmenize üzüldüğümü bilmenizi isterim.

Sizinle çok güzel ve değerli işler yaptık ve paylaşımlarımız oldu. Çok güzel hatıralarımız var. Bana her zaman değer verdiniz, inandınız, güvendiniz. Ben de güveninize layık olmaya çalıştım. Saygı ve sevgim her zaman daimdi. Bundan sonra da saygıda kusur etmeyeceğimi bilmenizi isterim.

Festivalle ilgili yaşanan gelişmelerden dolayı yıllarca festivali beraber yaptığım Fazıl Say beyin içinde olmadığı bir festivale devam etmemin etik olarak doğru olmayacağından ve vicdanıma bunun hesabını veremeyeceğimden dolayı festivalden ayrılmamın daha doğru olacağını düşündüm.

Düşüncemi anlayış ve hassasiyetle karşılamanızı ve saygı göstermenizi isterdim.

Festivalin başarılı geçmesi en büyük dileğimdir
Saygılarımla

Kadir Dursun