Gururla yerli caz!

Gururla yerli caz!
Gururla yerli caz!
Zorlu PSM, her salı akşamı ayrı bir sanatçıyı ağırladığı 'Vestel Gururla Yerli Konserler' serisine 22 Aralık'ta Kerem Görsev Quartet, 29 Aralık'ta ise Elif Çağlar Quartet'le devam ediyor.

Türkiye'nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman'dan oluşan triosuna, beğenilen saksofonist Engin Recepogulları'nın da eklenmesiyle sahne alıyor. 1995 senesinden günümüze kadar 15 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleriyle paylaştı. New York, St Petersburg, Londra, Prag ve İstanbul'da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Geçtiğimiz yaz sezonunda ise başarılı geçen bir turnenin ardından Ernie Watts ile birlikte '4 Days' adlı albümünü kaydeden sanatçı, 22 Aralık’ta son iki albümünden seçtiği kendi besteleri ile Zorlu PSM Stüdyo sahnesine konuk oluyor.

ELİF ÇAĞLAR

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan, dünyaca ünlü Amerikalı müzisyenlerle kaydettiği, usta Türk müzisyenlerin konuk olduğu son albümü 'Misfit'ten ağırlıklı olmak üzere diğer albümlerinden de sürpriz parçalar seslendirecek Elif Çağlar Quartet ise 29 Aralık’ta Zorlu PSM Stüdyo sahnesinde dinleyenleriyle buluşacak. Sanatçıya, piyanoda Çağrı Sertel, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ediz Hafızoğlu eşlik edecek. 

Kerem Görsev Quartet, 22 Aralık Salı 20:30, Zorlu PSM Stüdyo, bilet fiyatı: 75 TL (tam), 50 TL (öğrenci)
Elif Çağlar Quartet; 29 Aralık Salı 21:00, Zorlu PSM Stüdyo, bilet fiyatı: 55 TL (Tam), 35 TL (öğrenci)