Güzelliği başına bela

'Cennet Sineması'nın (Cinema Paradiso) Oscar'lı yönetmeni Giuseppe Tornatore, 'Malena'da savaşın tam ortasında küçük bir çocuğa bağımsızlık ve cesaret aşılayan bir öykü anlatıyor

İSTANBUL - 'Cennet Sineması'nın (Cinema Paradiso) Oscar'lı yönetmeni Giuseppe Tornatore, 'Malena'da savaşın tam ortasında küçük bir çocuğa bağımsızlık ve cesaret aşılayan bir öykü anlatıyor.
Mussolini döneminin küçük bir İtalyan kasabasında geçen filmde, genç ve güzel dul Malena'nın acı-tatlı hikâyesi gözler önüne seriliyor. Filmin başrollerini İtalyan model Monica Bellucci ve çocuk oyuncu Giuseppe Sulfaro paylaşıyor.
Malena, Sicilya kıyısındaki güneşli ve durgun Castelcuto kasabasının en büyüleyici kadınıdır. Kasabaya yeni gelmiştir ve kocası ise cephededir. Bu da onu, kasabadaki erkeklerin arzu dolu bakışlarının, kadınların
ise kıskançlık ve dedikodularının hedefi yapmaktadır.
13 yaşına yeni basan Renato ise Malena'ya çılgınca bir tutkuyla bağlanmıştır. Genç kadını adeta gölgesi gibi takip etmektedir. Bu tutkusu Renato'nun Malena'nın yaşayacağı korkunç trajedilerin tanığı olmasına neden olacaktır.
Malena, babası tarafından evlatlıktan reddedilip beş parasız kalınca çareyi, kasabalıların uygun bulmadığı ilişkilerde
arayacak ve kendini savaşın ve toplumun acımasızlığının ortasında bulacaktır. Dünyanın önemli festivallerinde beğeni toplayan film, haftanın en iyilerinden. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    İstanbul