Hababam Sınıfı askere giderse

'Hababam Sınıfı' tekmil verecek. Ocak ayında gösterime giren 'Merhaba Hababam Sınıfı'nın gişede gösterdiği başarı üzerine yapımcılar 'Hababam Sınıfı'nı bu kez askere gönderiyor.

İSTANBUL - 'Hababam Sınıfı' tekmil verecek. Ocak ayında gösterime giren 'Merhaba Hababam Sınıfı'nın gişede gösterdiği başarı üzerine yapımcılar 'Hababam Sınıfı'nı bu kez askere gönderiyor. Arzu Film ile Fida Film ortaklığında hayata geçirilen 'Hababam Sınıfı Askerde'nin çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak. Önümüzdeki yıl ocak ayında ise 'Hababamcıları' kışlada izleyeceğiz.
'Merhaba Hababam Sınıfı'nın kadrosundaki isimlerin çoğu bu filmde de yer alıyor. Ama önemli değişiklikler söz konusu. En önemlisi yönetmen koltuğunda yapılmış. Kartal Tibet yerine bu kez koltuğa 'Hababam Sınıfı' serisini başlatan Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez oturacak. 'Merhaba Hababam Sınıfı'nda izlediğimiz Hülya Koçyiğit ile Nehir Erdoğan yeni filmde rol almayacak. Filmin as kadın oyuncusu Hülya Avşar. 'Merhaba Hababam Sınıfı'ndan Mehmet Ali Alabora, Halit Akçatepe, Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Cengiz Küçükayvaz, Peker Açıkalın, Ceyhun Yılmaz yine görevlerinin başında. Filmin senaryosu ise yine Kemal Kenan Ergen'e ait.
Komutan Hülya Avşar
Dün düzenlenen basın toplantısında tüm ekip ağız birliği yaparcasına filmin konusuyla ilgili bir şey açıklamadılar. Sadece Ferdi Eğilmez okların yine eğitim sistemine yöneleceğini söyledi. Altı hafta sürecek filmin çekimlerinin büyük bir kısmı Kartal'daki 2. Askeri Zırhlı Tugayı'nda gerçekleştirilecek. Filmde rütbeli bir askeri canlandıracak olan Hülya Avşar klasikleşmiş bir serinin bir bölümünde oynamaktan son derece memnun olduğunu söylüyor. (Kültür Sanat)