Haiti'ye 'Dunya'yı dinleyerek destek olun

Haiti'ye 'Dunya'yı dinleyerek destek olun
Haiti'ye 'Dunya'yı dinleyerek destek olun
Şarkılarında açlık, mülteciler, AIDS gibi temalara yer veren Afrika asıllı Fransız şarkıcı Bibi Tanga ve grubu 30 Ocak Cumartesi GHETTO'da sahne alacak

Şarkılarında açlık, mülteciler, AIDS gibi temalara yer veren Afrika asıllı Fransız şarkıcı Bibi Tanga ve grubu The Selenites’in yeni albümü ‘Dunya’nın tanıtım konseri Carlsberg sponsorluğunda 30 Ocak Cumartesi akşamı GHETTO’da gerçekleşecek. On yıllardır meydana gelen en trajik felaketi yaşayan Haiti’ye bu konserin bilet gelirinin tamamını bırakarak destek verecek Ghetto; Bibi Tanga’nın Dunya’sını merak eden ve bu ‘Dunya’dan Haiti’ye yardım eli uzatmak isteyen tüm müzikseverleri bekliyor. Gecenin sunucu/MC’liğini ise Ayhan Sicimoğlu yapıyor. Konsere Haiti’ye destek vermek isteyen sürpriz sanatçılar da konuk olarak destek verecek.

Bibi Tanga & The Selenites
Bibi Tanga’yı gördüğünüzde aklınıza gelecek ilk şeyin onun Harlem’li genç bir bas gitarist olması yüksek ihtimal. Aslında hikaye şöyle gelişir; Paris’in bıçkın delikanlıları arasında edindiği sokak kültürünü bambaşka bir yöne çeken Bibi; izlediği aşırı doz Amerikan filmleri etkisiyle kendini soul, funk ve caz müziğin doruklarında bulur. The Selenites grubuyla birlikte çalışmalar hızlandıkça ortaya çıkan zengin ve yoğun bir füzyon müziği olacaktır.
Bu sağlam müzik adamı ve grubunun performansında bazı şarkılar sizi soul-funk diyarına götürürken, bazıları Afrika’nın kalbine yaklaştıracak. Nat Geo Music’ten çıkardıkları yeni albümleri “Dunya”nın şerefine Bibi Tanga ve The Selenites, Carlsberg sponsorluğunda 30 Ocak Cumartesi gecesi GHETTO’da! GHETTO klasikleri arasına girecek bu konseri sakın kaçırmayın.

‘Dunya’ albümü “Dunya” ismini “varoluşçuluk” felsefesinden alıyor. Kelime Orta Afrika Cumhuriyeti’nin resmi dilinden geliyor. Albüm, anı temsil eden canlı enstantanelerin yanı sıra, küresel müziği ve geleceğe dair bir haritayı gösteriyor. İngilizce, Fransızca ve Sango olmak üzere farklı dillerde şarkı söyleyen Bibi Tanga; açlık, mülteciler, AIDS, kölelik ve bunun gibi bütün dünyayı ilgilendiren birçok konuya değiniyor.

Ücret: 30 TL-20 TL