Haldun Dormen'e dostluk ödülü

Haldun Dormen'e dostluk ödülü
Haldun Dormen'e dostluk ödülü
Lionsların en büyük ödülü olan ve lions kulüplerinin kurucusunun adını taşıyan, "Melvin Jones Fellowship Dostluk Ödülü", Türk tiyatrosunun duayeni Haldun Dormen'e verildi.

İstanbul Büyük Kulüp’teki ödül töreni, Dormen’in hayatı ve tiyatro yaşamının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı.

Törende konuşan Dormen, "Cumhuriyet’ten önce bir oyuncunun tanıklığının bile kabul edilmediği bir ülkede, bugün böyle bir ödül almanın çok şeref verici olduğunu" söyledi.

Dormen, tiyatro tarihinin çok az bir geçmişe sahip olduğunu, bu nedenle tiyatro adına yapılan her şeyin kendisini çok memnun ettiğini belirterek, "Hedefsiz insan olmaz, umutsuz insan da olmaz. Tiyatro konusunda çok hedefim var. Tiyatro için çok yoğun çalışıyorum. Yaşlanmaya fırsat bulamıyorum. Daha da yapacağım çok şey var. Bana bu gurur verici ödülü veriyorsunuz. Ne kadar teşekkür etsem azdır" diye konuştu.

Uluslararası Lions Kulüpleri Direktörü Prof. Dr. Hayri Ülgen de bu töreni, topluma hizmetlerinden dolayı Dormen’e teşekkürlerini sunmak amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Lionsların insanlara karşılıksız olarak bir şeyler vermeye çalıştığını kaydeden Ülgen, Melvin Jones gönüllülerinin kendilerini insani hizmetlere adadığını, elde edilen yardımların da yine yardıma muhtaç insanlar için kullanıldığını anlattı.

Bu kapsamda Dormen’in de yıllarca Türk tiyatrosu için büyük hizmetler yaptığını belirten Ülgen, "Haldun Dormen’in hizmet aşkının bir ömür boyu devam etmesini dilerim" dedi.

Törende Haldun Dormen’e ödülünün verilmesi ve lions rozeti takılmasının ardından pasta kesildi. (aa)