'Harbi Define' filmi kaldığı yerden devam ediyor

'Harbi Define' filmi kaldığı yerden devam ediyor
'Harbi Define' filmi kaldığı yerden devam ediyor
Çekimlerine 2009 yılında başlanan, ancak başrol oyuncusu Aykut Oray'ın vefatıyla ara verilen 'Harbi Define' adlı sinema filmi iddialı geliyor.

UŞAK- Uşak’ta çekimleri süren komedi filminin 1 Ekim’de vizyona gireceği açıklandı. Yönetmenliğini Hakkı Görgülü, yapımcılığını Barkod Yapım’ın üstlendiği ‘Harbi Define’de oyuncular Cengiz Küçükayvaz ve Sinan Bengier’in yanı sıra Cüneyt Arda Pamuk, Kemal Kuruçay, Önder Açıkbaş, Melih Oğuzhan, Selçuk Uluergüven, Ali Yaylı, İrfan Kargı ve Haldun Boysan gibi isimler rol alacak.

Çekimleri Uşak Merkez’e bağlı Çamyuva Köyü’nün Şıhhasan Mahallesi’nde devam eden filmde köylülere de küçük roller verilecek. Yönetmen Hakkı Görgülü, Harbi Define’nin iddialı bir komedi filmi olacağını söyledi.

Filmin Karun Hazineleri’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağını söyleyen oyuncu Cüneyt Arda Pamuk, “Ailelerin çocukları ile birlikte rahatça izleyebileceği bir film olacak. Film Karun Hazineleri’ni tanıtmak açısından da önemli bir görevi üstlenecek” dedi.

Sinan Bengier ise, “Film çekimlerine geçen yıl başlanmıştı. Ancak büyük bir talihsizlik oldu ve Aykut Oray vefat etti. Bu nedenle çekimlere ara verilmişti. İyi de oldu. Bu üzüntünün üstüne komedi filmi çekilemezdi. Rafa kaldırılan film yine sofraya kondu ve çalışmalar başladı. Vatandaşlar Ege yöresine ait bu filme ilgi gösterirse güzel olur” diye konuştu.

Oyuncu Haldun Boysan da, Uşak’tan çok etkilendiklerini söyledi. Boysan, “Harbi Define’de Uşak’ın kendi hikayesi anlatılıyor. Yaşanmış bir hikaye işleniyor. Benim çok zevk alarak oynadığım bir film oldu. Uşak'ı çok beğendik, filmin çekildiği köydeki güzellik beni çok etkiledi. Şehir yaşantısından uzaklaşıp, doğa ile iç içe olmak, buranın havasını solumak özlediğimiz bir duygu. İnsanlar çok sıcaklar, ilgiden de memnunuz” dedi.(dha)