Harry Connick Jr İstanbul'da konser verecek

Harry Connick Jr İstanbul'da konser verecek
Harry Connick Jr İstanbul'da konser verecek
Grammy ödüllü müzisyen ve aktör Harry Connick Jr, 18 Mayısta İstanbul'da konser verecek.

Konser, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından ING BANK Özel Bankacılık sponsorluğunda 18 Mayısta Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Son yılların Frank Sinatrası olarak da tanınan Harry Connick Jr’a sahnede yaylılar ve nefesli enstrümanların bulunduğu 16 kişilik orkestra eşlik edecek.

Sanatçı İstanbul konserinde, 2009 yılının Aralık ayında çıkardığı yeni albümü "Your Songs"tan şarkıların yanı sıra "And I Love Her", "Can’t Help Falling in Love", "Just The Way You Are" gibi pop klasiklerini ve "The Way You Look Tonight", "Smile", "Mona Lisa" gibi tanınmış caz standartlarını da yorumlayacak.

Konserin biletleri, 3 Nisanda İKSV binası (Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane, her gün 10.00-19.00 saatleri arası) ve Biletix satış kanallarından alınabilecek.

Konser biletleri ayrıca 18 Nisan Pazar gününe kadar 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali sinemalarından Atlas gişesinden de temin edilebilecek.

Konserin bilet fiyatları 50, 80, 100, 120 ve 150 TL olarak belirlendi.

Harry Connick JR kimdir?
Gelenekselden popa, enstrümantal cazdan funk ve bluesa uzanan farklı türlerde albümlere imza atan Harry Connick Jr, 1989 yapımlı "When Harry Met Sally" filminin müzikleriyle dünya çapında tanınan bir isim oldu.

Bu soundtrack albümüyle "En iyi Erkek Caz Vokal" dalında Grammy ödülünü kazanan sanatçı, 1990 yılında kendi bestelerinden oluşan "We Are in Love" adlı big-band albümüyle ikinci Grammysini kazandı. 2001 yılında yayınladığı "Songs/Heard" adlı geleneksel pop-caz albümüyle üçüncü Grammy ödülünü de kazanan Harry Connick Jr, 2004 yılında çıkardığı 24. albümü "Only You" ile tüm dünyada 25 milyonun üzerinde bir satış yaparak caz albümleri arasında ulaşılması zor bir rekor kırdı.

1995 yılında başrollerini Holly Hunter ve Sigourney Weaver ile paylaştığı "Copycat" filmi ile sinema eleştirmenlerinden tam not alan Harry Connick Jr, Forest Whitaker’in yönetmenliğini üstlendiği "Hope Floats" adlı filminde başrolleri Sandra Bullock ile paylaştı. "Will&Grace" dizisindeki "Leo" karakteri ile popülerliğini arttıran Harry Connick Jr, "Bug", "Ps I Love You" ve "New In Town" adlı filmlerde de rol aldı. (aa)