Harry Potter tiyatroyla geri dönüyor

Harry Potter tiyatroyla geri dönüyor
Harry Potter tiyatroyla geri dönüyor
Kitap ve filmleri rekorlar kıran Harry Potter, hayranlarıyla yeniden buluşuyor. Genç büyücünün çocukluk yıllarını anlatan tiyatro oyunu yolda.

Tarihin en çok okunan ve izlenen serilerinden Harry Potter, şimdi de tiyatro oyunu oluyor. 450 milyondan fazla satılan yedi kitaptan ve 7.7 milyar dolar hasılat elde eden sekiz filmden sonra, serinin yazarı J.K. Rowling kahraman büyücünün maceralarının devam edeceğini açıkladı. Rowling, “Harry’nin büyücü okulu Hogwarts’a gitmeden önceki küçüklük yıllarını anlatan bir oyun olacak. Oyunu ben yazmayacağım, ancak yapımcılığını üstleneceğim. Ayrıca yazar ile sürekli diyalog halinde olacağım. Bir yıldır proje halinde olan bu fikrin sonunda resmileşmesi çok güzel” dedi.

Taraf'ın haberine göre 1997 yılında Felsefe Taşı ile başlayan hikaye, halen yapımcı stüdyo Warner Bros. için büyük potansiyel taşıyor. Daha önce de, büyücülüğün tarihinin anlatıldığı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ın sinema uyarlamasının yolda olduğu açıklanmıştı. Tiyatro oyununda da pay sahibi olacak olan Warner Bros’un, oyunu daha sonra sinemaya uyarlayabileceği belirtildi. İki yıl sonra perde açacak oyun, Potter’ın dışlanmış bir yetim olduğu çocukluk yıllarını konu alacak.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Harry Potter

  ,

  Rowling

  ,

  Oyun

  ,

  Proje

  ,

  Taraf

  ,

  Hikaye

  ,

  yazar

  ,

  perde