Harry Potter'ı gelecek kaygısı sardı

Harry Potter'ı gelecek kaygısı sardı
Harry Potter'ı gelecek kaygısı sardı

Daniel Radcliffe için galanın yapıldığı Leicester Square'de binlerce genç hayranı toplandı.

Harry Potter'ın son macerası Deathly Hallows'un galası önceki gece Londra'da yapıldı. Oyunculardan Emma Watson, 'filmin bittiğine inanmak zor', Daniel Radcliffe ise 'artık yeni şeylere hazırım' dedi

Harry Potter serisi, dün gece Londra’da yapılan galayla finale iyice yaklaştı. Serinin iki bölüm halinde gösterilecek son filmi ‘Harry Potter and the Deathly Hallows” galadan iyi eleştiriler alarak çıktı, İngiliz eleştirmenlerin çoğu oldukça karanlık ve kederli buldukları bu film hakkında olumlu görüşler dile getirdi.
Yarı ömrünü bu filmle geçiren oyuncuları ise gelecek kaygısı sarmış durumda. Harry ve en iyi arkadaşları Hermione ile Ron’u canlandıran Daniel Radcliffe (21), Emma Watson (20) ve Rupert Grint’i (22) görmek için Leicester Meydanı’nda binlerce hayranı toplandı. Kırmızı halıda duraksayıp gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncular geriye güzel anıların kaldığını, ama 10 yılın tek bir karakteri canlandırmak için uzun bir süre olduğunu söylediler. Milyonlarca dolar kazanan ve artık işsiz kalan oyuncular ‘yeni bir şeyler yapmaya hazır’ olduklarının da altını çizdi.
Serinin bu yeni filminde Voldemort büyü dünyasını büyük oranda kontrolüne alırken Harry ve arkadaşları artık Hogwarts’ın dışında kendi başlarına savaşı sürdürmeye çalışıyor. J. K Rowling’in romanından uyarlanan filmin bu bölümü dünyada ve Türkiye ’de 17 Kasım çarşamba, ikinci ve son bölümü ise 2011 Temmuz’unda gösterime girecek.