Hasan Sabbah beyazperdede

Bir döneme damgasını vurmuş isimlerden Hasan Sabbah'ın hayatı film oluyor. Mustafa Karnas, senaryosunu da kendi yazdığı 'Sır Bekçileri' adlı filmde Hasan Sabbah'ın hayatını...

İSTANBUL - Bir döneme damgasını vurmuş isimlerden Hasan Sabbah'ın hayatı film oluyor. Mustafa Karnas, senaryosunu da kendi yazdığı 'Sır Bekçileri' adlı filmde Hasan Sabbah'ın hayatını beyazperdeye taşıyacak. Özen Film'in desteklediği filmin çekimleri tamamlandı. Filmde gençlerin haşhaş ve diğer uyuşturucu maddeler ile uyuşturulduktan sonra, Hasan Sabbah'ın cennet bahçesine konulması ve gençlerin cennet bahçesine tekrar geri dönebilmek için suikastlar düzenlemesi anlatılıyor. Filminde Alamut Kalesi'nde yaşananları bir korku unsuru gibi yansıtmayı amaçlayan Karnas, dönemin havasını yansıtabilmek için oyuncuları o dönemin insanlarına benzeyen tipler arasından seçtiğini söylüyor.
Kendi yazdığı filmi seyrederken bile psikolojik olarak etkilendiğini söyleyen yönetmen Mustafa Karnaz, filmin hikâyesinin, diyaloglarının ve hatta oyuncularının kendisine rüyalarında göründüğünü iddia ediyor. Filmde Özcan Palut, Halil İbrahim Kalkancı ve Tevfik Palut rol alıyor. Karnas, 'Sır Bekçileri'nin ekim ayında gösterime gireceğini belirtiyor. (Kültür Sanat)