'Hayati'ler hızır gibi yetişecek

'Hayati'ler hızır gibi yetişecek
'Hayati'ler hızır gibi yetişecek

Fischerspooner, Efes Pilsen One Love?ın ilk günü sahneye çıkacak.

İSTANBUL - Yılın ilk açıkhava festivali ve yazın habercisi sloganıyla 19-20 Haziran’da kapılarını açacak Efes Pilsen One Love Festival, bu yıl yine Santralistanbul’da. Konserler bu yıl üniversite sınavı sebebiyle 23.00’te bitecek. Ama eğlenmeye devam etmek isteyenler için konserlerin hemen ardından Arena, Tamirane ve Club 14.1’de One Love partileri düzenlenecek.
Efes Pilsen One Love’ın ilginç ve daha önce örneği görülmemiş bir de sürprizi var bu yıl: ‘Hayati’ler. Festival katılımcılarının kâbusu haline gelen tuvalet, yemek ve içki sırası beklemek hatta ve hatta konserleri ön sıralardan izlemek için ezilmeyi göze alma sıkıntısı bitiyor. Festival alanında bulunan etkinlik maratonunu başarıyla tamamlayan katılımcılar için ‘Hayati’ler her konuda devreye girecek. Maratonu tamamlayan 30 kişi, ödül olarak kazandıkları biletleri ‘Hayati’lere verecek ve katılımcıların yerine ‘Hayati’ler sıra bekleyerek kazananlara festivalin tadını iki kat fazla çıkarma şansı sunacak. İşin ekstra kısmı da konseri ‘Hayati’lerin omuzlarında izlemek...
Festivalde ilk gün Groove Armada, Fischerspooner, The Whitest Boy Alive, Sattas, Multitap; ikinci gün ise The Ting Tings, Sophie Ellis-Bextor, Wild Beasts, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions featuring Erik Truffaz, The Revolters ve Gizli Özne sahnede olacak. (Kültür Sanat)