Haydi parka, oyun izlemeye!

Haydi parka, oyun izlemeye!
Haydi parka, oyun izlemeye!

İstibdat Kumpanyası, Tiyatro İstanbul

İçimizi karartan acı gündemden birkaç saatliğine uzaklaşmak ve bunaltıcı yaz akşamlarında azıcık serinlemek için sizi Kadıköy'ün enfes parklarından Selamiçeşme'deki Özgürlük Parkı'na alalım.
Haber: BAHAR ÇUHADAR - bahar.cuhadar@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Kadıköy Belediyesi’nin bu sene 13’ncüsünü düzenlediği Tiyatro Festivali’nde yine her akşam bir oyun var. Sezonda kaçırdığınız oyunları, festival kapsamında ücretsiz izleyebilirsiniz. 3-17 Ağustos arasında gerçekleşecek festival açılışı 3 Ağustos Pazartesi akşamı Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ile yapıyor. Ali Poyrazoğlu’nun tek başına sahneyi doldurduğu oyunda, yılların tiyatrocusu kendine özgü üslubu ve alaycı diliyle gündemi hafiften taşlayacak. Muhtemel ki izleyenlerin içinin yağları şöyle bir eriyecek!
Festivalin ikinci akşamında ikincikat’ın sezonda çok konuşulan oyunlarından, Firuze Engin’in kaleme aldığı ‘Cambazın Cenazesi’ni görebilirsiniz. Berfin Zenderlioğlu’nun yönetimindeki oyun bir yandan ‘dönüşüm’ halindeki kente bakarken bir yandan da cenaze evlerinin içine uzanıyor, oradan doğan komik vaziyetleri seyirciye aktarıyor.  
Cambazın Cenazesi

5 Ağustos çarşamba akşamı İstanbul Tiyatrosu, Sultan Abdülhamit döneminde türlü zorlukla neşe içinde mücadele eden bir ‘kumpanya’nın eğlenceli öyküsünü anlatacak. ‘İstibdat Kumpanyası’, Uğur Saatçi’nin kaleminden, Barış Erdenk’in yönetiminde…
Tiyatro Kare’nin, ABD’li oyun yazarı Neil Simon’ın kaleme aldığı oyunu ‘Müziksiz Evin Konukları’, kendisini sevgiye kapatmış bir yaşlı kadın ve onun çocuk ruhlu kızının hayatına giren iki çocuğun öyküsünü anlatıyor. Reji koltuğunda Nedim Saban var. 6 Ağustos Perşembe akşamı izlenebilir. 
İstenmeyen 
Festivalde cuma akşamı sezonun en iyi oyunlarından ‘İstenmeyen’ karşınızda olacak. Ceren Ercan ve Gülce Uğurlu’nun kaleme aldığı, Bedir Bedir, Gülce Uğurlu ve Deniz Celiloğlu’nun etkileyici oyuncuklarla sahneye taşıdığı oyun Mısırlı bir pilot ve İstanbullu iki kardeşi Gezi Direnişi günlerinde, Kurtuluş'ta bir dairede buluşturuyor. Fonda politik-toplumsal olaylar, önde köksüzlük, aidiyet, yabancı olmak üzerine iyi kaleme alınmış hikâye var...
Tüm gösterimler 21.00'da ve ücretsiz... 
Programın tamamı için tıklayın.