Hayko ve Gripin hayallerinin sahnesinde

Hayko ve Gripin hayallerinin sahnesinde
Hayko ve Gripin hayallerinin sahnesinde
17 Temmuz'da başlayan Avea Açıkhava Konserler'inde bu akşam Hayko Cepkin ve Gripin sahne alacak.
Haber: CEREN AKARDAŞ / Arşivi

İSTANBUL -Artık gelenekselleşen Avea Açıkhava Konserleri 17 Temmuz'da Candan Erçetin'le İstanbul'da altı konserlik bir maratona başladı. Konserlerin müzik direktörlüğünü de üstlenen Candan Erçetin, Açıkhava'yı üç gece üst üste şenlendirdikten sonra sahneyi önce, 21 Temmuz akşamı 40. sanat yılını sanatçı dostlarıyla birlikte kutlayan Bülent Ortaçgil'e ve ardından dün akşam da Türkiye'nin en önemli ozanlarından Neşet Ertaş'a teslim etti. Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Avea Açıkhava Konserlerinin rockseverler için heyecan verici konseriyse bu akşam 21.00'de Hayko Cepkin ve Gripin'den geliyor. Hem de gümbür gümbür... Hem ard arda, hem beraber. Konser öncesinde hayranlarına ne gibi sürprizleri olacağını öğrenmek için konuşma fırsatı bulduğum dev kladro, ser verip sır varmedi ama çok sıkı hazırlandıkları, hazırlanırken çok eğlendikleri ve ezelden başlayan arkadaşlıklarının dostluğa dönüştüğü her hallerinden belliydi.

Koser'in sürprizlerini öğrenmek için diretiyorum ama yok... Kesin olan şu ki Hayko'dan plastik makyajlı sahne şovu beklenmesin planlar başka, belki Rammstein'vari alevler olabilir kim bilir. "Herkes kendi şekliyle en iyi bildiği şeyi yapmaya çalışacak, arada da en doğru şekilde birlikte hareket edeceğiz." Sözleriyle başlayan Hayko'ya karşılık hemen geliyor Birol'dan "Birbirimize salça olacağız." Konserin heyecanı sarmış her birini çünkü ilk Açıkhava konserleri. Üstelik Arda'nın ve Birol'un dediğine göre Gripin Gripin olalı hep hayal ederlermiş Açıkhava konserlerini hatta ulaşılacak hedeflere dair notlar düşüldüğünde defterlere, Açıkhava konseri ilk sırada gelirmiş. Hayko daha önce yer aldığı müzikal sahesinde yutmuş bu sahnenin tozunu ama "konser bambaşka" diyor. Dostlukları çok eskiye dayanan Hayko ve Gripin, bu birlikteliğin farklı zamanlarda farklı yerlerde de olabileceğinin ama en önemlisinin sahne dışındaki dostluk olduğu konusunda hemfikir. Açıkhava seyirci kitlesi ve bar konseri kitlesini karşılaştıran topluluk, kendi kitlelerinin yanında Açıkhava alışkanlığı olan isimlerin ve bar programlarına gelmeyi tercih etmeyen dinleyicilerinin de de konsere koşacağını söylüyor. Buradan çıkan sonuç da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu dolup taşacak, Hayko ve Gripin coşacak...

Hayko-Gripin birlikteliğiyle İstanbul'da son bulacak konserler, Candan Erçetin'le Altınoluk, Çeşme, Bodrum, Denizli, Antalya ve Bursa'yı dolaşmaya devam edecek.