Heavy metal devleri yılın en sert festivalinde!

Heavy metal devleri yılın en sert festivalinde!
Heavy metal devleri yılın en sert festivalinde!
Heavy metal sevenlerin dört gözle yolunu gözlediği %100 Metal Fest: Headbangers' Weekend'in tam programı açıklandı. 29-30-31 Ağustos tarihlerinde KüçükÇiftlik Park'ta düzenlenecek festival Kreator, Mastodon, Arch Enemy, Therion, Katatonia gibi metal devlerini ağırlayacak.

Vera Müzik tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen yılın en sert festivali %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend, 29-30-31 Ağustos tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek. Festivalin bu yılki heyecan verici yabancı konukları Avrupa ’nın thrash devi Kreator, geçtiğimiz yılın en başarılı metal albümünün sahibi, Grammy 2015 adayı Amerikalı progresif dahileri Mastodon, Jeff Loomis’li kadrosuyla Türkiye ’ye ilk kez ziyaret edecek olan Arch Enemy, gotik metalin öncülerinden Therion, İsveç metalinin sert ve hüzünlü çocukları Katatonia, melodik death metalin İsveçli yaratıcıları At The Gates, Fin folk metal neferleri Ensiferum, yeni albümleriyle ortalığı birbirine katmaya hazırlanan Moonspell, death metal efsanesi Carcass, dark metalin saygın isimlerinden Rotting Christ, 2014 yılının en iyi extreme metal albümünün sahipleri Septicflesh ve Dubai’li genç ve ümit veren topluluk Svengali olacak.

Türkiye’den ise Murder King, Pitch Black Process, Metalium, Thrown to the Sun, Soul Sacrifice, Kes, Vortex of Clutter, Athor ve Chaosnerve kariyerlerinin en güçlü örnekleriyle %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend’de sahneye çıkacak.

Geçtiğimiz yıllarda Overkill, Children of Bodom, Epica, Dark Tranquillity ve Sonata Arctica gibi dev grupları Türk metal seyircisiyle buluşturan %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend, 2015 yılının tartışmasız en sert festivali olacak.

29 Ağustos Cumartesi

KATATONIA
AT THE GATES
ENSIFERUM
MOONSPELL
SEPTIC FLESH
SOUL SACRIFICE
CHAOSNERVE

30 Ağustos Pazar

KREATOR


THERION
CARCASS
ROTTING CHRIST
METALIUM
PITHC BLACK PROCESS
ATHOR

31 Ağustos Pazartesi

MASTODON


ARCH ENEMY
MURDER KING
THROWN TO THE SUN
KES

SVENGALI
VORTEX OF CLUTTER

Bilet satış noktaları
Tüm Biletix satış kanalları ve...
İstanbul: Hammer Müzik (Kadıköy), Goblin Store (Beyoğlu), Goblin Oyun Kulubü (Kadıköy)
Ankara: Always Rock Bar (Kızılay)
İzmir: Stüdyo Ümit (Kemeraltı)

Bilet fiyatları
Günlük normal giriş: 110 TL
Günlük sahne önü: 170 TL
Kombine 3 günlük normal giriş: 200 TL
Kombine sahne önü: 270 TL
Not: Bilet fiyatları 5 Temmuz tarihine kadar geçerli indirimli dönem bilet fiyatlarıdır.