Her hatanın bir bedeli vardır!

1998 yılında gişe rekorları kıran 'Gerçek Efsaneler'in yönetmeni Jamie Blanks...

İSTANBUL - 1998 yılında gişe rekorları kıran 'Gerçek Efsaneler'in yönetmeni Jamie Blanks, bu kez bir gerilim filmi olan
'Ölümcül Bedel'le (Valentine) karşımızda. Filmde beş kızın lise çağlarında bir Sevgililer Günü'nde alay ettikleri çocuk yıllar sonra onlardan intikam alıyor.
Aynı okuldan mezun, birbirlerinden son derece farklı yapılarda bir grup kız arkadaş, Lily, Paige, Dorothy, Shally ve Kate yıllar sonra yakın arkadaşlarından birinin cenazesi için bir araya gelirler. Bu buluşma ürkütücü olayların da başlangıcı olur. Talihsiz kızlar birçok korku filminde görmeye alıştığımız gibi esrarengiz birinden ürkütücü 'Sevgililer Günü' mesajları almaya başlar.
İlk başta geçmişteki sevgililerinden şüphelenen beşli, sonunda yakın arkadaşlarının ölümünü araştırmakta olan bir dedektife durumu açarlar. Bu esrarengiz kişinin bir zamanlar ortaokuldayken katıldıkları Sevgililer Günü dansında aşağıladıkları bir çocuk, Jeremy olduğu böylelikle anlaşılır.
Yıllar sonra arkadaşlarının malikânesinde düzenledikleri Sevgililer Günü partisinde kendilerine sevgili bulmayı uman kahramanlarımız geçmişteki hatalarından ötürü bir katilin boy hedefi haline gelirler!
Birçok farklı mekan
'Ölümcül Bedel'in başrollerini David Boreanaz, Denise Richards, Marley Shelton, Katherine Heigl ve Jessica Capshaw gibi Hollywood'un genç isimleri paylaşıyor. Kate'in dairesindeki çatı katı, çılgın gece kulüpleri, son moda galeriler ve şık restoranlar gibi birçok farklı mekânın kullanıldığı filmde grubun zengin kızı Dorothy'nin 'evi' için Vancouver'da bulunan gerçek bir malikâneden yararlanılmış. (Kültür Sanat)