Her köşede Kosheen vardı

Drum&Bass sahnesinin İngiliz temsilcileri Kosheen üçüncü kez İstanbul'daydı. Beyoğlu'ndaki Vox'ta gerçekleşen konserde DJ setin başında Darren Decoder ve Markee Subtance, grubun 'çılgın' solisti Sian Evans'a eşlik etti.

İSTANBUL - Drum&Bass sahnesinin İngiliz temsilcileri Kosheen üçüncü kez İstanbul'daydı. Beyoğlu'ndaki Vox'ta gerçekleşen konserde DJ setin başında Darren Decoder ve Markee Subtance, grubun 'çılgın' solisti Sian Evans'a eşlik etti. Hit parçaları 'Hide U'yu iki kez, hatta birini seyircilerin arasında söyleyen solist Evans'la konser öncesi kuliste konuştuk. Vokalinin siyahi müzisyenlere benzetilmesiyle ilgili olarak "Bu dinleyicilerin sesimi, şarkı söyleme tarzımı hissedebildiği anlamına geliyor. Yani sesimin aslında kendisi gibi olması demek. Biri gibi olmasını hiç istemem ama bu farklı bir şey" diyor. İki gece üst üste Vox'ta çalan grup 'Hide U'nun yanı sıra 'Catch', 'Hungry', 'Resist've 'Kokopelli' şarkılarıyla tanınıyor.
Grubun solisti Sian Evans'a etkilendiği kadın müzisyenleri soruyoruz ve kendisi bize bir bir sayıyor: "Joni Mitchell, Jonis Joplin, Billy Holiday, Sarah Borg, Ella Fitzgerald." Break beat, rock ve elektronik tarzlarını bir araya getiren grup elemanları İngilizlerin ülkeleri dışında rahat edemediklerini, biraz paranoyak olduklarını söylüyor. Ancak onlar Türkiye'de kendilerini çok rahat hissetmiş. Ne diyelim, yine bekleriz. (Kültür Sanat)