Her telden Avrupa müziği

Avrupa Birliği'nin desteklediği Avrupa Müzik Şenliği'nin üçüncüsü bugün başlıyor.

İSTANBUL - Avrupa Birliği'nin desteklediği Avrupa Müzik Şenliği'nin üçüncüsü bugün başlıyor. 23 Haziran tarihine kadar sürecek şenlik kapsamındaki tüm konserler bedava izlenebilecek.
Daha çok amatör müzisyen ve grupların katıldığı festivalin bugünkü programında Les Femmouzes, Space Cake, Dönence ve Grup Buse var. Korser saat 21.00'de Fransız Kültür Merkezi'nde. Festival kapsamında yarın saat 19.30'da Değirmendere Anfi Tiyatro'da gerçekleştirilecek konsere Aphelion, Balkan Express, Deniz Seki, Dorian, Ece Dorsay, Fresh B., Hazal, Murat Yıldız, Weissmuth, Yaşar Kurt ve Barış Sökmen katılacak.
Ekrem Ataer, Ciguli, Emirkan, Feridun Düzağaç, Göksel Berk, Grup Destan, Grup Düş, Mevsim, Nurdan İpek, Selma, Tayfun Duygulu'nun sahneye çıkacağı şenliğin son konseri ise 23 Haziran saat 19.30'da Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilecek.
Avrupa Müzik Şenliği, merkezi Brüksel'de bulunan 'Association Fete Europeenne de la Musique' adlı merkez tarafından koordine ediliyor. Türkiye'nin İstanbul Grup'un girişimleri sonucu üye olduğu birliğin giderleri, Belçika Kültür Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Fransız Kültür Bakanlığı da örgüte destek veriyor. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 244 25 92 (Kültür Sanat)