Herkes yaratıcı olabilir

Kültür ve sanat dünyamıza yeni bir sanat merkezi katılıyor.

İSTANBUL - Kültür ve sanat dünyamıza yeni bir sanat merkezi katılıyor. Nişantaşı'nda kurulan Bir Kültür Sanat Merkezi temel olarak 'her insanın taşıdığı yaratıcılık potansiyelini ortaya çıkarmak'ı hedefliyor.
Bireylere daha keyifli ve kaliteli yaşamalarında yardımcı olan uygulamalı sanat çalışmaları, konferanslar, paneller, bireysel gelişim seminerleri, kursları ve felsefi etkileşim ile yeni ifade olanakları sunması planlanan Bir Kültür Sanat Merkezi'nin kurucusu Şanver Dedeman. Sanat danışmanlığını Levent Çalıkoğlu'nun üstlendiği Bir Kültür Sanat Merkezi'nde resim, heykel ve el sanatları atölyesinin yanı sıra yoga ile Tai Chi dersleri de verilecek.
'Her insan sanatçı olmayabilir, fakat her insan yaratıcı olabilir...' sloganıyla yola çıkan Bir Kültür Sanat Merkezi'nde Resim Atölyesi İrfan Önermen, Saim Erken ve Temur Köran, El Sanatları Atölyesi Mehmet Kabaş, Heykel Atölyesi Seçkin Pirim'in danışmanlığında çalışmalarını yürütecek. Bir Kültür ve Sanat Merkezi'nde 'Yaratıcılığa Dokunmak' başlıklı ilk seminer de Sevil Bremer ve Solmaz Yavuz'un önderliğinde gerçekleştirilecek.
Kasım ayı boyunca Levent Çalıkoğlu küratörlüğünde 'Deseni ve Kendisi' başlıklı bir sergiye de ev sahipliği yapacak olan Bir Kültür ve Sanat Merkezi'nde ilk etapta Can Elgiz, Yusuf Taktak, Haşim Nur Gürel, Bedri Baykam, Merih Akoğul, Tomur Atagök, Zeynep Rona, Ahu Antmen, Tayfun Erdoğmuş, Mürteza Fidan, Cemile Kaptan ve Elif Çelebi'nin konuşmacı olarak katılacakları bir dizi söyleşi de gerçekleştirilecek. Kültür merkezinde ayrıca sanat kitaplarının da satışa sunulacağı özel bir satış bölümü yer alacak. Kayıtların devam ettiği merkezde eğitim ise 15 Ekim'de başlayacak. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 291 28 71 (Kültür Sanat)