Herkesin rol aldığı bir oyun

1998 yılından beri televizyonda seyircinin karşısına çıkan 'Deli Yürek', film versiyonuyla sinemalarda.

İSTANBUL - 1998 yılından beri televizyonda seyircinin karşısına çıkan 'Deli Yürek', film versiyonuyla sinemalarda. Osman Sınav'ın yönettiği 'Deli Yürek-Bumerang Chennemi' 'kim fırlatırsa fırlatsın terör bir bumerangtır ve onu fırlatana geri döner' fikrini merkeze alarak, Güneydoğu'da yaşanan terörist eylemlerin arkasındaki güçlere değiniyor ve gerçeklerden yola çıkarak yarattığı kurmaca faillerle Gaffar Okkan suikastını çözümlüyor.
Düğün kana bulandı
Filmin başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Oktay Kaynarca, Melda Bekcan, Zara, Selçuk Yöntem, Emin Gürsoy ve Zafer Ergin paylaşıyor. Deli Yürek Yusuf Miroğlu'nun asker arkadaşı Cemal'in düğününe katılmak üzere Diyarbakır'a gidişiyle gelişen olaylar anlatılıyor.
Nişanlısıyla evlenmek için dört yıl beklemek zorunda kalan Cemal'in düğünü bir cinayetle kana bulanır. Gaffar Okkan'ın yakın arkadaşı olan Cemal, suikastı çözdüğü için öldürülür. Arkadaşının cinayetini çözmeyi kendine bir görev bilen Yusuf, olayları araştırırken kendini bir anda Amerika ve İran gibi birçok ülkenin de içinde bulunduğu terörist oyunların içinde bulur. Güneydoğu'yu paylaşma planları, cinayet, ihanet, uyşuturucu, silah ve hammadde pazarlıkları arasında kalan Yusuf'un olayların içyüzünü öğrenmesinde ve hayatta kalma savaşında en büyük yardımcısı ise askerlik yıllarındaki komutanı Bozo'dur. (Kültür Sanat)