Heykel sergisinde konsere davetlisiniz!

Heykel sergisinde konsere davetlisiniz!
Heykel sergisinde konsere davetlisiniz!
Galeri Nev İstanbul, Koray Ariş'in 'Ahenk/Vurmalı Heykeller' başlıklı sergisini oluşturan eserlerin işlevsel ve interaktif özelliklerini öne çıkarmak üzere sergi süresince çeşitli müzikal etkinlikler düzenliyor. 9 Temmuz'da heykeller birer elektronik müzik enstrümanına dönüşecek.

Koray Ariş’in Galeri Nev İstanbul ’da açtığı ‘Ahenk/Vurmalı Heykeller’ sergisinin ön gösteriminde düzenlenen özel dinletide, heykelleri perküsyon aleti olarak kullanan Senegalli Babakar ve Okay Temiz’e, üflemeli çalgılarda Yahya Dai eşlik etti. Yarım saatlik performansın bir bölümünde seyirciler de müzisyenlere katıldı. Ellerinde Koray Ariş imzalı perküsyon aletleri ile ritim tutan seyirciler Okay Temiz’in önderliğinde geceye renk kattı.

Bu heykellere 'vurmak' serbest!


Serginin açılış gününde ise Kerem Görsev Trio’nun davulcusu Ferit Odman ve Redd grubunun davulcusu Berke Özgümüş doğaçlama bir gösteri ile sanatseverlerin karşısına çıktı. Yaklaşık 15 dakika süren üç performans sergileyen davulcular, son performanslarını sanatçı Koray Ariş ile beraber yaptı. Heykeller ile yapılan bu performansların kaydı, sergi süresince galeri girişinde bulunan bir ekranda izleyicilere sunuluyor.

Galeri Nev Istanbul’un heykeller ile müzikal gecelerine bir yenisi ekleniyor. 9 Temmuz Perşembe günü vurmalı heykeller çağdaş bir ses enstalasyonun odak noktası oluyor. Ekin Cengizkan, Barış Baykan ve Nedim Ruacan’dan oluşan perküsyon ekibi Emre Malikler ile bir araya gelip, heykelleri birer elektronik müzik enstrümanı haline getirecekler.
  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Müzik

  ,

  Galeri

  ,

  sergi

  ,

  Gösteri

  ,

  nev

  ,

  perşembe