Hip-hop'çu kemancı Lindsey Stirling'e yoğun ilgi

Hip-hop'çu kemancı Lindsey Stirling'e yoğun ilgi
Hip-hop'çu kemancı Lindsey Stirling'e yoğun ilgi
Keman çalarken bir yandan da sahnede çılgınca dans eden hip-hop'çu kemancı Lindsey Stirling, uzun bekleyişin ardından 14 Temmuz'da İstanbullu hayranlarıyla buluşacak. Zorlu PSM'de sahneye çıkacak Stirling'in konser biletleri tükenmek üzere

Çılgın kemancı olarak anılan Lindsey Stirling, “Sonunda hak ettiğiniz konser” sloganıyla Cafe Breno sponsorluğunda İstanbul ’a geliyor. Fantastik dizi müzikleri ve bilgisayar oyunlarına yaptığı virallarle adından söz ettiren Stirling’in 14 Temmuz’da Zorlu Center PSM’de vereceği konserin biletleri tükenmek üzere…

Elektronik müzik ile kemanı harmanlayan Lindsey Stirling, ilk olarak 2007 yılında resmi YouTube kanalı Lindseystomp’da müzik videolarını yayımlayarak dikkat çekti. Kısa sürede 6 milyondan fazla abonesi olan genç yıldız, kişisel YouTube kanalı LindseyTime’da ise günlük yaşam videolarını ve kamera arkası görüntüleriyle adından sıkça söz ettirdi.

Animasyon virallerinin yıldızı

2010 yılında America’s Got Talent yarışmasının çeyrek finalisti olan Lindsey Stirling, “Phantom of the Opera” ve “Game of Thrones” için yaptığı müziklerle geniş kitlelere ulaştı. Michael Jackson, Rihanna gibi yıldızların pop şarkılarına coverlar yapan Stirling, 2013 yılında Pentatonix ile beraber Imagine Dragons’un “Radioactive” parçasına yaptığı cover çalışması ile YouTube Müzik Ödülleri’nde “Yılın Çıkışı” ödülünü kazandı.
Lindsey Stirling, “Zelda”, “Pokemon”, “Skyrim” adlı bilgisayar oyunları için yaptığı müzikler ve viral videolarıyla da özellikle gençler arasında popülerliğini arttırdı.