Hisarüstü'ndeki cinayete tanık olun!

Radikal bu hafta aşağıdaki soruya doğru yanıt veren 20 kişiye Cüneyt Ülsever'in Hisarüstü Cinayetleri kitabını hediye ediyor

Doğru cevabı veren 1.ci, 10.cu, 20.ci, 30.cu, 40.cı, 50.ci, 60.cı, 70.ci, 80.ci, 90.cı, 100.cü, 200.cü, 300.cü, 400.cü, 500.cü, 600.cü, 700.cü, 800.cü, 900.cü 1000.ci kişiler kazanıyor. Hediye kitaplar Radikal tarafından talihli okurların adreslerine postalanıyor.


 

HİSARÜSTÜ CİNAYETLERİ

İstanbul Hiçkimsesiz’dir… Makûs talihleri aynıdır çünkü…
Kemal Doğan, namı diğer Garip Keto, Mahir Aynalı, namı diğer Bülbül Maho ve Tahir Karabekir, namı diğer Mösyö Taho 1958-1962 yılları arasında İstanbul Hisarüstü’nde aynı iki göz gecekonduyu paylaşmış üç arkadaştır. Garip Keto hırsızlıkla geçinmekte, Bülbül Maho sesinin güzel olduğuna inandığı için önce pavyonlarda şarkıcılık yapmış, sonra da bu işte dikiş tutturamayınca, erkeklerin bıyık burduğu, bir kadın gibi kıvrımlı bedenini satarak, yani vücudunu satarak para kazanmaktadır.
Mösyö Taho ise, “mösyö” denmesinin sebebi aşırı titiz olması, hep beyaz kıyafetler giymesidir, esrar dağıtıcılığıyla, yani torbacılıkla geçinmektedir. Bülbül Maho, Garip Keto, Mösyö Taho Yolları önce İstanbul’da kesişti.Kırk üç yıl sonra tekrar buluştular… Ama cinayet kurbanı olarak toprağın altında!Kitaptan:


Maho yeniden, “Eeeee!” dedi ve adama döndü. “Buyrun!”
Adam da yutkundu, duyulur duyulmaz titrek bir sesle, “Sana selam getirdim” dedi.
Maho gülümsedi.
“Kimden?”
“Zis...es....mik...çih!”
Adam söylediğini bir kez de pürüzsüz tekrar etti:
“Zis es mik çih!”
Maho şaşırdı, ama pırıl pırıl hafızasıyla anında durumu kavradı, “Öyle mi? Ama kırk üç yıl oldu” diyerek adamı yanlışlamaya çalıştı.
Adam soğuk bir surat ve batıcı gözlerle ayağa kalktı, “Olabilir ama yine de sana selam getirdim” dedi ve Maho’ya doğru yürümeye başladı.
Maho o an korktu, hem de çok korktu. Selamın hayırlı bir selam olmadığını çoktan anlamıştı. Adam bir elini cebine sokmuş, Maho’ya doğru ilerliyordu. Maho yalvaran gözlerle Sami’ye baktı. O da ayağa kalkmıştı.Yazar Hakkında:


Dr. Cüneyt Ülsever 1951 yılında Ankara da doğdu. Lise eğitimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını The Johns Hopkins Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler ve Colombia Üniversitesi’nde iktisat alanında tamamladı.1978-1983 yıllarında Harvard Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Ekonomisi konusunda doktora yaptı. 1983-97 yıllarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunan, 1997-99 yıllarında danışmanlık yapan Ülsever, Hürriyet ve Daily News gazetelerinde köşe yazarlığı ve insan kaynakları danışmanlığı görevlerini yürüttü. Doğan Grubu’ndan ayrıldıktan sonra yazılarına Oda TV’de devam ettirdi. Halen Yurt gazetesinde yazıyor.