'Hizmetçi' sessizliği bozarsa

'Hizmetçi' sessizliği bozarsa
'Hizmetçi' sessizliği bozarsa

Üst sınıf Şilili bir ailenin yanında hizmetçilik yapan Raquel?in hikâyesini anlatan ?Hizmetçi?, Sundance?da jüri büyük ödülü almıştı.

!f İstanbul’da bugün

İSTANBUL - !f İstanbul’da günün filmi, Sebastian Silva’nın ‘Hizmetçi’si. Sundance’da jüri büyük ödülü kazanan, yabancı film dalında Altın Küre’ye aday olan film, üst sınıf Şilili bir ailenin yanında hizmetçi olarak çalışan Raquel’in hikayesini anlatıyor. 21 yılını ailenin yanında geçiren 41 yaşındaki Raquel, kendisine bir yardımcı alınacağını duyunca yıllardır sürdürdüğü sessiz çizgisinin dışına çıkıyor ve olaylar gelişiyor. Film 22.00’de Beyoğlu AFM’de.
Günün dikkat çeken diğer filmi ‘Akıldışı’. David Lynch’i andıran hissiyatıyla 28 dakika süren film, üç farklı zaman diliminde geçiyor. Diyalog kullanmak yerine müziği tercih eden film bugün 17.30’da Beyoğlu AFM’de izlenebilir.
Bugün ayrıca festivalde ‘hit’ filmler günü; ‘Yeraltı Peygamberi’, ‘Ben Küba’, ‘İyi Yürek’ ve ‘Red Riding’ kaçıranlar için bugün tekrar !f İstanbul’da. Gerçek fotoğrafların kullanıldığı ilginç yapım tekniğiyle dikkat çeken ‘Metropia’, Emre Şahin’in ‘Keş!f’ bölümünde yarışan filmi ‘40’ ve ilk gösterimi bugün yapılacak ‘Maymun’u da ihmal etmeyin deriz. Festival programı için internet: 2010.ifistanbul.com (Kültür Sanat)