Hoca filminin galası yapıldı

Hoca filminin galası yapıldı
Hoca filminin galası yapıldı
Azeri yönetmen Vahid Mustafa Yev'in çektiği ve Hocalı katliamının anlattığı "Hoca" adlı filmin galası İstanbul'da yapıldı.

İSTANBUL - Bir alışveriş merkezinin sinema salonunda yapılan filmin galasına, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu Zeynalov, Azeri İşadamı Mübaris Mansimov, İşadamı Yılmaz Ulusoy, Sinema Sanatçısı İlken İnanoğlu, Mahsun Kırmızıgül ile çok sayıda davetli katıldı.

Gala gecesinde filmin yönetmeni Vahid Mustafa Yev, filmde savaşın acı yönlerini ve savaşta ülkeler arasında kaybedilen dostluk, kardeşlik duygularını anlatmak istediğini söyledi. Vahid Mustafa Yev, "Bu bir aşk hikayesidir. Dünyada olan savaşların aşkların ve diğer güzel değerlerinden bahseden bir filmdir. Bizim bu filmde yardımcı olanlara teşekkür ederim. Problemler çoktu. Tarihi bir film olduğunda biz filmi tarihi yakın yapmalıydık. Hocalı katliamı, Ermeniler tarafından 26 Şubat 1992 yılında Hocalı kasabasında soğuk bir havada oldu. Bu yüzden bizde o şartlarda çekim yaptık. Çekim sırasında donanlar oldu. Çok şükür olsun bu günlere geldik. Bu Türk dünyasına olan bir mesajdır. Türklerin düşmanları yok. Ama Türklere bir çokları düşman. Allah Türklere yardımcı ola" dedi.

DHA - Süleyman KAYA