'Holivut' Balmumcu'da!

Hollywood sinemasının klasikleri, restore edilmiş halleriyle, üstelik bir sinema salonunda sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

İSTANBUL - Hollywood sinemasının klasikleri, restore edilmiş halleriyle, üstelik bir sinema salonunda sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Tamamı orijinal halleriyle gösterilecek filmler, Mimar Sinan Üniversitesi'nin Balmumcu'da bulunan Sinema ve Televizyon Merkezi'nde bedava izlenebilecek. 'ABD'nin Bir Kültür Hizmeti' başlığıyla ABD Başkonsolosluğu Basın ve Kültür Merkezi desteğinde gerçekleşen etkinlik, 30 Mayıs ve 15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.
'Restore Edilen Amerikan Filmleri Gösterisi' kapsamındaki klasikler, 16.30 ve 18.45 seanslarında görülebilecek. Sinema meraklılarını iştahlandıracak program kapsamında 'Kazablanka' ve 'Bazıları Sıcak Sever' gibi filmler sadece bir kez, Stanley Kubrick'in 'Dr. Garipaşk', 'Roman Polanski'nin 'Çin Mahallesi', Martin Scorsese'in 'Kızgın Boğa' ve Disney'in
'İstimbot Vili' ile 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler' gibi yapımlar ise ikişer kez gösterilecek. Tel: 0212 274 98 70-71 (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İstanbul

  ,

  Hollywood

  ,

  Çin