Hollywood afişlerinde Türk imzası

Hollywood'da çevrilen pek çok ünlü filmin afişinde, halen Kaliforniya'nın Beverly Hills kentinde yaşayan Türk grafik sanatçısı Emrah Yücel'in imzası bulunuyor.

NEW YORK - Hollywood'da çevrilen pek çok ünlü filmin afişinde, halen Kaliforniya'nın Beverly Hills kentinde yaşayan Türk grafik sanatçısı Emrah Yücel'in imzası bulunuyor.
'Yaşam standartları ve iş fırsatlarının genişliği açısından Amerika'da, özellikle de New York ve Los Angeles'ta beklediklerinden çok daha fazlasını bulduğunu' kaydeden Yücel, Kaliforniya'da kendi kurduğu şirketi 'Iconisus L&Y'da yönetmen olarak çalışıyor. Emrah Yücel, bunun yanı sıra film afişleri, hareketli film grafikleri ve web siteleri tasarlıyor. New York'ta Avon Cosmetics için yaptığı işlerle tanınarak Los Angeles'a taşınan Emrah Yücel'in ünlü afişleri arasında Martha Fiennes'in yönettigi 'Onegin', Cate Blanchett'in rol aldığı 'Charlotte Gray', Dreamworks'un 'Time Machine' ve Samuel L. Jackson başrolünde olduğu 'No Good Deed'de yer alıyor.
Ayrıca şu sıralar Türkiye'de sinemalarda gösterilen Uzakdoğulu dövüşçü Jet Li'nin başrolünde olduğu 'Ejderin Öpücüğü' ve önümüdeki aylarda gösterime girecek Kate Winslet'ın rol aldığı 'Enigma'nın afişinde de Yücel'in imzası var. Film afişlerinin yanı sıra CD kapakları da hazırlayan Yücel, Hollywood Film Festivali ve New York'taki Türk Filmleri Festivali'nin afişlerini de hazırlamış.
Emrah Yücel'in gerçekleştirdiği bir diğer ilginç proje de ünlüler için hazırladığı web siteleri. Yücel 'Celebsites.com' adlı bir proje çerçevesinde Brad Pitt, Mel Gibson, Diane Lane, Julianne Moore, Stephan Dorff'un ve Hollywood'un diğer pek çok ünlü isminin resmi web sitelerini tasarlamış.