'Hollywood dünyası faşist'

'Hollywood dünyası faşist'
'Hollywood dünyası faşist'
81. Oscar ödüllerinde 8 dalda ödül alan film 'Slumdog Millionaire'in baş rol oyuncusu Dev Patel Hollywood dünyasından umduğunu pek de bulamamış gibi görünüyor.

Sektörün Asyalılara karşı faşistçe bir tavır aldığını düşünen 20 yaşındaki aktör, ' Hollywood Asyalıların yalnızca taksi şoförü, terörist ya da vasıfsız rollerde oynamalarını istiyor' dedi.

Patel, ilk filminin başarısının ardından ikinci bir filmde kendisini zorlayan bir rol almak istediğini ancak sektörün buna çok da sıcak bakmadığını ve kendisine 'aptal Hintli' yi oynaması için tekliflerin geldiğini söyledi. Patel, 'Oynamam için taksi şoförü, terörist gibi rol teklifleri alıyorum. Çok yönlülüğümü göstermek istiyorum. Unutmamak gerekir ki, Slug Dog Oscar kazanmadan çok daha önce Ben Kingsley'in oynadığı film ‘Gandhi’ de Oscar kazanmıştı. Gerçek şu ki; ben ve Friede de Hollywood'a büyük bir adım attık.

Slum Dog'da başrol oyunculuğu paylaşan ve gerçek hayatta da Dev Patel'ın kız arkadaşı olan model Freido Pinto Padel'den biraz daha şanslı gibi görünüyor. Zira kendisi Woody Allen 'ın yeni bir filmi için rol almış

Patel, Hollywood'daki bu önyargıların bir gün bitmesini umuyor. Bu durumun çok da kolay değişmeyeceğini düşünen aktör, film endüstrisinin değişmesini ve yönetmenlerin insanlara rol verirken renk ayrımı yapmamasını istiyor.

Dev Patel son olarak  Nickelodeon kanalında üç sezon gösterilen bir çizgi filmden beyaz perdeye uyarlanan ve Türkiye 'de de gösterime giren film 'Son Havabükücü'de Ateş Ülkesi’nin prensi Zuko rolünde, yer almıştı. (telegraph)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Hollywood

  ,

  Woody Allen