Hollywood kadınları Hollywood'u sorguluyor

Sharon Stone ve Susan Sarandon'un da aralarında bulunduğu Hollywood'un 'olgun' kadınları 'artık bize yapımcılar yüz vermiyor' diye isyan bayrağı açmıştı.

İSTANBUL - Sharon Stone ve Susan Sarandon'un da aralarında bulunduğu Hollywood'un 'olgun' kadınları 'artık bize yapımcılar yüz vermiyor' diye isyan bayrağı açmıştı. İşte 'Kayıp Aranıyor: Debra Winger' bu mevzuyu ta dibine kadar eşeliyor. Kendisi de 1980'lerin aranan oyuncularından olan Rosanna Arquette, filmde Debra Winger örneğinden yola çıkarak Hollywood'daki kadınların belirli bir yaştan sonra neden gözden düştüğünü araştırıyor ve starlık sisteminin tehlikeli olan rekabetçi yüzünü imliyor. Bunu da Hollywood'un ünlü isimleri Rosanna Arquette, Sharon Stone, Meg Ryan, Jane Fonda, Charlotte Rampling, Melanie Griffith ve Whoopi Goldberg'in tanıklıkları ekseninde yapıyor.
'Kayıp Aranıyor', böylece bu 'ünlülerin' kendilerini ve içinde bulundukları sistemi sorgulamalarını sağlıyor. Bizden söylemesi sürekli daha gencin, daha güzelin, daha zayıfın keşfedildiği kâğıt bebeklerin arasında gözden kaçan oyuncuların, mikrofonlar uzatıldığı zaman söyleyecek pek çok ilginç sözleri var. (Kültür Sanat)