Hollywood'da antrakt var

Önceki gün yaşanan bombalama olayları sonucunda ABD'de hayat durma noktasına geldi.

LOS ANGELES - Önceki gün yaşanan bombalama olayları sonucunda ABD'de hayat durma noktasına geldi. Uçak seferlerinin iptali, gökdelenlerin boşaltılması, mahkemelerin kapatılması gibi birçok önlemin yanı sıra eğlence dünyası da karardı. Önceki akşam gerçekleşmesi gereken Latin Grammy ödül töreni, belirsiz bir tarihe ertelendi. Ödül töreni Kübalı göçmenlerin olası bir grevi düşünülerek Miami'den Kaliforniya'daki Great Western Forum arenasına taşınmıştı.
Pazar günü sahiplerini bulacak olan 'prime-time' Emmy ödülleri ise bilirsiz bir tarihe ertelenen bir diğer etkinlik. 6 Eylül'de başlayan Toronto Film Festivali'nde ise salı günü yapılması planlanan bütün etkinlikler iptal edildi ve yetkilileri yayımladıkları mesajla Amerikan halkına 'geçmiş olsun' dedi.
Öte yandan Hollywood'da da durum pek farklı değil. Hollywood'un 'dev' yapım şirketlerinden Sony Pictures, Paramount ve Warner Bross.'un Güney Kaliforniya'da faaliyet gösteren film yapım stüdyoları kapandı.
Önceki akşam düzenlenmesi gereken Madonna ve Black Crowes'un konserleri de iptal edilen etkinlikler arasında. Yeni bir toplu katliam olasılığına karşı Orlanda ve Florida'daki Disneyland eğlence parkları kapanırken sahne dünyasının kalbinin attığı Broadway'deki bütün tiyatrolar geçici bir süre için perdelerini indirdi.
New York'un en önemli etkinliklerinden biri olan ve önümüzdeki pazartesi başlayacak Moda Haftası da iptal edilen etkinlikler arasında yer alıyor. Ülke genelinde faaliyet gösteren bütün televizyon ve radyo kanalları akışlarını değiştirerek gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgi vermeye başladı.
(afp/msn)