'I love you Yorgo!'

'I love you Yorgo!'
'I love you Yorgo!'

George Dalaras, önceki gün eski yeni neredeyse bütün şarkılarını söyledi. FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN

Açıkhava izleyicisi Georges Dalaras’ı üç saat sahnede tuttu

İSTANBUL - Yunanistan’ın en ünlü seslerinden, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir hayran kitlesine sahip George Dalaras, nihayet geçtiğimiz Cumartesi gecesi Açıkhava Sahnesi’nde şarkılarını söyledi. İki yıl önceki konseri ‘evrak eksik’ diye son gün iptal edilen Dalaras, bu kez İstanbul Kültür Sanat Vakfı organizasyonuyla sahneye çıktı.
Aynı gece biraz ötede, İnönü Stadı’nda gerçekleşen Sonisphere’in uğultusu Açıkhava’ya kadar geliyordu ama neyse ki Dalaras’ın kalabalık orkestrası ve Kıbrıslı vokalistleri, hepsini bastırabildi. Dalaras gece boyunca en sevilen şarkılarını da yeni albümünden parçaları da gecenin onur konuğu Zülfü Livaneli’nin Leylim Ley ve Yiğidim Aslanım şarkılarını da (tabii Yunanca olarak) seslendirdi. Livaneli’nin, Dalaras’ın ısrarıyla sahneye çıkıp, Açıkhava’nın tamamıyla birlikte ‘Kardeşin Duymaz’ı seslendirdiği an, tartışmasız konserin doruk noktasıydı.
Konserin biletlerini günler öncesinden tüketen Dalarasseverler, ‘I love you Yorgo’ tezahüratlarıyla, defalarca bis yapmadan Dalaras’ı bırakmadı ve ünül şarkıcı dolu dolu üç saat sahnede kalmış oldu. (Kültür Sanat)