İbrahim Maalouf kadınlara adadığı şovuyla geliyor

İbrahim Maalouf kadınlara adadığı şovuyla geliyor
İbrahim Maalouf kadınlara adadığı şovuyla geliyor

İbrahim Maalouf, 23 Nisan 2016 da Volkswagen Arena da sahneye çıkacak. FOTOĞRAF: Charl lie Marang

Etkileyici konserleriyle Türkiye'de de çok sevilen trompetin büyük ismi İbrahim Maalouf, Ümmü Gülsüm'den ilhamla günümüz kadınlarına adadığı yeni almünüyle 23 Nisan Cumartesi akşamı Volkswagen Arena'da özel ışık şovu eşliğinde sahneye çıkacak. Lübnanlı sanatçı, ünlü yazar Amin Maalouf'un da yeğeni.

Cazdan rock’a birçok farklı müzik türünü eşsiz tekniğiyle yorumlayan trompetin usta ismi İbrahim Maalouf, ‘Doğunun Yıldızı’ Ümmü Gülsüm’den ilham alarak bu günün kadınlarına adadığı “Red&Black Light” albümünün turnesi kapsamında Pozitif Live deneyimiyle 23 Nisan Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’da özel ışık şovu eşliğinde sahne alacak.

Maalouf, kadınların daha iyi bir dünya için üstlendiği önemli role övgü niteliği taşıyan albümünde, arap ezgileriyle buluşturduğu caz müziğini, elektronik ve pop alt yapılarıyla besliyor. Büyüleyici ses rengiyle tüm dünyanın hayranlığını kazanan Mısırlı sanatçı Ümmü Gülsüm’den aldığı ilhamla ortaya çıkan albüm, Maalouf’un hayatında yer alan kadınların müziğine olan yansımalarını da taşıyor.

İstanbul ’daki her konserinde dinleyicilerini büyüleyen ve alışılagelmişin dışında tarzıyla Türkiye ’de büyük bir hayran kitlesi edinen başarılı trompetci, Volkswagen Arena’nın etkileyici atmosferinde unutulmayacak bir konser deneyimi yaşatacak.

İbrahim Maalouf konserinin biletleri 12 Kasım’dan itibaren biletix.com, Biletix satış gişeleri ve Biletix Çağrı Merkezi üzerinden satın alınabilecek.

Malum, Maalouf!

İbrahim Maalouf Hakkında
Geleneksel üç sübaplı trompet yerine babası Nassim Maalouf’un icat ettiği çeyrek tonların çalınmasına imkan veren dört sübaplı trompeti çalan Lübnanlı müzisyen, trompetçi Nassim Maalouf’un ve piyanist Nada Maalouf’un oğlu, yazar Amin Maalouf’un yeğeni. 15 yaşında başarıyla seslendirdiği Bach’ın No. 2 Brandenburg Konçertosu’yla müzik kariyerine adım attı. Gérard Boulanger’nin öğrencisi olan İbrahim Maalouf; bugüne dek Elvis Costello, Sylvia Schwartz, Vanessa Paradis, Vincent Delerm ve Sting gibi isimlerle pek çok projeye imza attı. 2007 senesinde kendi başına yayımladığı ilk albümü “Diasporas” ile eşsiz yeteneğini dünyaya duyurdu. 2007’de “Diasporas”, 2009’da “Diachronism”, 2011’de “Diagnostic”, 2012’de “Wind”, 2013’te “Dia” ve “Illusions”, 2014’te “Au Pays D’Alice…” ve en son 2015 senesinde “Kalthoum” ve “Red & Black Light” albümlerini yayımladı. 2013 yılında yayımladığı “Illusions” albümü ile uzun süre boyunca caz listelerinde 1. sırada yer aldı. Rayonnement Régional de Paris Konservatuvarı’nda klasik müzik öğrencilerine doğaçlama dersleri veren sanatçı, 2010 senesinde “Fransız Caz Ödülleri”nde “Yılın Enstrümantal Keşfi” ödülünü aldı, 2014 senesinde ise “Fransız Müzik Ödülleri”nde “En İyi Uluslararası Müzisyen” ödülünü kazandı.