İKSV'nin yeni başkanı Bülent Eczacıbaşı oldu

İKSV'nin yeni başkanı Bülent Eczacıbaşı oldu
İKSV'nin yeni başkanı Bülent Eczacıbaşı oldu
İKSV'den yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu, Şakir Eczacıbaşı'nın vefatının ardından bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.

İKSV’den yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu, Şakir Eczacıbaşı’nın vefatının ardından bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, Şakir Eczacıbaşı’nın vefatıyla boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Bülent Eczacıbaşı, daha sonra oy birliğiyle İKSV Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi.

İKSV, Bülent Eczacıbaşı başkanlığında; Başkan Yardımcısı Ahmet Kocabıyık ve Üyeler; Hamit Belli, Nuri Çolakoğlu, Suzan Sabancı Dinçer, Ahmet Misbah Demircan, Oya Eczacıbaşı, Prof. Dr. Münir Ekonomi, Gencay Gürün, Tayfun İndirkaş, Doç. Yekta Kara, Ergun Özen, Ethem Sancak ve Kadir Topbaş ’tan oluşan Yönetim Kurulu ile çalışmalarına devam edecek.

Başkanlık görevini üstlenmesinin ardından bir açıklama yapan Bülent Eczacıbaşı, İKSV’nin, dünyadaki kültür ve sanat çalışmalarının en seçkin örneklerini Türkiye izleyicisiyle buluşturmak; Türkiye’nin ulusal kültürel ve sanatsal değerlerini dünya ölçüsünde tanıtmak ve paylaşmak amacıyla 37 yıldır çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

Eczacıbaşı, "Ülkemizin kültürel yaşamında vazgeçilmez bir rol oynayan İKSV, bundan sonra da ilkelerinden ödün vermeden kültür ve sanat alanındaki yaratıcı, yapıcı, yenilikçi ve öncü rolünü geliştirerek sürdürecektir" ifadesini kullandı.

Kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak İstanbul’da uluslararası sanat festivalleri düzenlemek amacıyla 1973 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı önderliğindeki 17 iş adamı ve sanatsever tarafından kurulan İKSV’nin 37 yıllık tarihinde ilk başkanlık görevini Nejat Eczacıbaşı üstlendi.

Nejat Eczacıbaşı’nın 1993 yılında vefatının ardından görevi devralan Şakir Eczacıbaşı, hayata veda ettiği 23 Ocak 2010 tarihine kadar bu görevi yürüttü.


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş