İlk filmiyle Berlin'e seçildi

İlk filmiyle Berlin'e seçildi
İlk filmiyle Berlin'e seçildi
Emine Emel Balcı'nın ilk filmi 'Nefesim Kesilene Kadar', bu yıl 5-15 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 65. Berlin Film Festivali'nin resmi bölümlerinden Forum'a seçildi. Filmin başrolünde 'Çoğunluk'la çıkış yapan genç oyuncu Esme Madra var.

Daha önce kısa filmleri ve uzun metrajlı belgeseli ‘Ich Liebe Dich’le çok sayıda festivale katılan ve pek çok ödül alan Emine Emel Balcı’nın ilk uzun metrajlı filmi ‘Nefesim Kesilene Kadar’, bir tekstil atölyesinde ortacılık yapan Serap’ın hikayesini konu alıyor. Serap’ı, ‘Çoğunluk’taki rolüyle dikkat çeken genç oyuncu Esme Madra’nın canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca, Rıza Akın, Sema Keçik, Gizem Denizci, Ece Yüksel ve Uğur Uzunel yer alıyor.

Çekimleri tümüyle İstanbul’da, uluslararası bir ekiple gerçekleştirilen filmin yapımcılığını Nadir Öperli ile Titus Kreyenberg üstleniyor. Film, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, Avrupa Konseyi’nin ortak yapım fonu Eurimages, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesi yapım fonu Film und Medien Stiftung NRW ve İstanbul Film Festivali’nin ortak yapım platformu Köprüde Buluşmalar kapsamında verilen Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından da desteklenmişti.

Emine Emel Balcı

Facebook.com/NefesimKesileneKadarFilmi
Twitter.com/nkkfilm