İlk kez ArtInternational'da

İlk kez ArtInternational'da
İlk kez ArtInternational'da
4-6 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek çağdaş sanat fuarı ArtInternational, Türkiye'den 12 önemli galeriyi bir araya getiriyor. Mehmet Güleryüz'den Azade Köker'e, Selma Gürbüz'den Erinç Seymen'e Türkiye'nin önde gelen sanatçılarının son çalışmalarını ilk kez sanatseverlerle buluşturacak olan fuarda, Nil Yalter'in yurt dışında büyük ses getirmiş işleri Türkiye'de ilk kez gösterilecek.

4-6 Eylül arası Haliç Kongre Merkezi’nde üçüncüsü düzenlenecek ArtInternational sanat fuarı, Türkiye ’den artSümer, Dirimart, Galerist, Galeri Nev, Galeri Zilberman, Pi Artworks, Pilot, Rampa, Sanatorium ve x-ist gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra bu yıl Öktem&Aykut ve The Empire Project gibi yeni galerilere de ev sahipliği yapacak.

Son çalışmalar ilk kez!

Mehmet Güleryüz, Tam Anlamadım, 2015, The Empire Project
Türkiyeli galerilerin bu yılki sürprizleri arasında, sanatçılarının son çalışmalarının ilk kez ArtInternational’da sergilenecek olması da bulunuyor. Galeri Zilberman’dan Azade Köker, Guido Casaretto, Walid Siti ve Alpin Arda Bağcık’ın; Galerist’ten Şakir Gökçebağ, Seza Paker, Rasim Aksan ve Ali Emir Tapan; Pi Artworks’ten Yeşim Akdeniz, Volkan Aslan, Nancy Atakan, Horasan, Nejat Satı, Gülay Semercioğlu, Mehmet Ali Uysal ve Paul Schwer’in; Pilot Galeri’den Murat Şahinler ve Elmas Deniz’in; Rampa’dan Erinç Seymen, Nilbar Güreş, Selma Gürbüz, Servet Koçyiğit ve Ahmet Oran’ın; x-ist’ten Burcu Perçin, Burçin Başar, Ali Elmacı, Ansen ve Serkan Adın’ın ve Sanatorium’dan Erol Eskici’nin yeni işleri ilk kez ArtInternational’da görücüye çıkacak.

Azade Köker, Mardin, 2015, Galeri Zilberman

Fuarın bu yılki yeni galerileri Öktem & Aykut, Elif Boyner ve Lara Ögel’in yeni projeleriyle katılırken, The Empire Project de usta sanatçı Mehmet Güleryüz’ün son çalışmalarını ilk kez fuarda sergileyecek.

Nil Yalter Türkiye’de ilk kez!
Artsümer, sanatçısı Erdal Duman’ın metal ve bronz heykellerinin yanı sıra cam gözyaşı şişelerinden oluşan devasa enstalasyonuyla merak uyandırırken, fuara Ankara’dan katılan Galeri Nev de bizi yeni bir isimle tanıştıracak ve Mehtap Baydu’nun Türkiye’deki ilk kişisel sergisine evsahipliği yapacak.

Mehtap Baydu, Long Neck, 2015, Galeri Nev (Ankara)
Fuarda ayrıca Fransız feminist sanat akımının 70’lerdeki öncü temsilcilerinden Nil Yalter’in daha önce yurtdışındaki fuarlarda gösterilmiş ve büyük ilgi görmüş işleri Türkiye’de ilk kez ArtInternational’da Galerist standında izlenebilecek.

Biletler 31 Ağustos’a dek % 30 indirimli!
ArtInternational, 5 ve 6 Eylül tarihlerinde 12:00 – 20:00 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak. 31 Ağustos’a dek Biletix’ten % 30 indirimli alınabilecek fuar biletleri günlük tam 30 TL, 2 günlük tam 45 TL, 3 günlük öğrenci 15 TL olarak satışa sunuldu.

Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için www.artinternational-istanbul.com
facebook: ArtInternationalTurkey
twitter: @ArtIntl
instagram: @ArtIntl


Erol Eskici, Nilüfer – Sancar, 2015, Sanatorium