Imelda May şaştı kaldı!

Imelda May şaştı kaldı!
Imelda May şaştı kaldı!
Garanti Bankası'nın sponsorluğunda düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Açıkhava'daki Jools Holland ve Imelda May gecesinin yıldızı Imelda May'in dansına hayran kalıp sahneye davet ettiği 7 yaşındaki Yaz'ın muhteşem şovu damga vurdu.

RADİKAL - 22. İstanbul Caz Festivali’nin en çok merak edilen gecelerinden biriydi. Zira festivalin yıllardır peşinde koştuğu efsane Jools Holland, 20 kişilik süper gurubu His Rhythm and Blues Orchestra’yla nihayet İstanbul’da sahneye çıkacak, unutulmaz ‘Tainted Love’ şarkısıyla tanınan 80’lerin efsane grubu Soft Cell’in vokalisti, İngiliz şarkıcı/söz yazarı Marc Almond da onun konuğu olacaktı. Ayrıca Jools Holland öncesinde 50’lerin ‘rockabilly’ akımına yeniden hayat veren İrlandalı şarkıcı Imelda May sahneye çıkacaktı. Unutulmaz bir gece olacağı belliydi öyle de oldu.

Harbiye Açıkhava’da önce Imelda May, ardından da Jools Holland izleyicilere esaslı bir müzik ziyafeti yaşattı. Fakat gecenin asıl yıldızı, Imelda May’in sahneye çağırıp birlikte dans ettiği 7 yaşındaki Yaz’dı!
Merdivenlerde kendi halinde sürekli dans eden küçük Yaz’ı fark eden May, “İnanılmazsın, harikasın, buraya gelir misin?” diyerek Yaz’ı sahneye davet etti. ‘Inside Out’ şarkısı boyunca (yaklaşık 5 dakika) sahnede Yaz’ın dans şovu vardı. Zaman zaman Imelda May’in de eşlik ettiği Yaz, şarkı bitiminde seyircinin coşkulu alkışlarıyla sahneden ayrıldı. Yaz’ın kim olduğunu merak edenler için ekleyelim, Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin’in kızı Yaz Çorumluoğlu!

Yaz Çorumluoğlu ve Imelda May!
Dört dörtlük bir rock’n’ roll şovu sunan Imelda May’in ardından Jools Holland ve ekibi sahnedeydi. Adele, Amy Winehouse gibi yıldızların dünyaca tanınmasında katkısı büyük olan BBC’deki ‘Later... with Jools Holland’la efsaneleşen Holland’ın kült bir televizyon şovmeni olmanın ötesinde çok iyi bir piyanist olduğuna birinci elden tanık oldu izleyici. Holland ve her biri enstrumanlarında devleşen şahane big band’i, R&B’den soul’a, gospel’den funk klasiklerine uzanan doyurucu bir müzik yolculuğuna çıkardı izleyiciyi. Holland, gereksiz muhabbetlerle müziği bölmedi, orkestra üyelerini tek tek onore etti. Her şey karırındaydı. Konserin sonuna doğru sahneye çıkan Marc Almond da aralarında hit şarkısı ‘Tainted Love’ın da olduğu üç şarkı söyledi. Onca yol gelmişken, keşke biraz daha sahnede kalsaydı... (Kültür Sanat)
https://www.facebook.com/garanticazyesili

Jools Holland


Marc Almond