İspanyol sanatının İstanbul çıkarması

İspanyol sanatının İstanbul çıkarması
İspanyol sanatının İstanbul çıkarması
Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ArtInternational'ın odak ülkesi İspanya olacak. İspanya'dan 15 galeriyi İstanbul'da buluşturacak fuar, izleyicilere İspanyol güncel sanatını keşfetme fırsatı sunuyor.

4-6 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ArtInternational, bu yılki odak ülke olarak belirlediği İspanya’dan 15 önemli galeriyi İstanbul ’da ağırlayacak: Barselona’dan ADN Galeria, Àngels Barcelona, Galeria Carles Taché, Galeria Joan Gaspar, Galeria Joan Prats, Galeria Senda, Galeria Sicart, Galeria Trama, Miguel Marcos Gallery, N2 Galería, Polígrafa Obra Gráfica, Galeria Valid Foto BCN; Madrid’ten Galeria Javier Lopez, Sabrina Amrani Gallery; Palma de Mallorca’dan da Galeria Horrach Moya’nın katılacağı fuar, İspanyol güncel sanatını keşfetmek için fırsat yaratacak.

Miró, Geers, Katz...

Joan Miró, Book of the six senses V., 1981, Galeria Joan Gaspar
Yirminci yüzyıl modern sanatının en sıra dışı ve ilham verici isimlerinden sayılan Katalan sanatçı Joan Miró’nun resimlerinin de yer alacağı fuarda; politik ve aykırı çalışmalarıyla her seferinde tartışmalar yaratmış Güney Afrika asıllı Kendell Geers, çalışmaları MOMA’dan Tate’e, dünyanın bir çok önemli müzesinin koleksiyonunda yer alan, pop art’ın en önemli temsilcilerinden Alex Katz, The Guardian’ın çalışmalarını “Andy Warhol ile Jacques-Louis David’in buluşması” ifadesiyle andığı sıradışı ikili Muntean/Rosenblum ve iki yıl önce “Carroña” adlı çalışmasıyla fuarın ilgi odağı olmuş, bu yıl da kuru kafalardan oluşan heykeliyle Haliç terasında büyüleyecek Javier Pérez gibi dünyaca ünlü isimlerin işleri de izlenebilecek.


Alex Katz, Red Hat, 2013, Galeria Javier Lopez & Fer Frances
ArtInternational, 5 ve 6 Eylül tarihlerinde 12:00 – 20:00 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak. 31 Ağustos’a dek Biletix’ten % 30 indirimli alınabilecek fuar biletleri günlük tam 30 TL, 2 günlük tam 45 TL, 3 günlük öğrenci 15 TL olarak satışa sunuldu.

İşte en yeni Taner Ceylan!


Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için www.artinternational-istanbul.com
facebook: ArtInternationalTurkey
twitter: @ArtIntl
instagram: @ArtIntl


Kendell Geers, The world made flesh (Museum), 2015, Galeria Javier Lopez & Fer Frances