İstanbul Bach Günleri devam ediyor!

İstanbul Bach Günleri devam ediyor!
İstanbul Bach Günleri devam ediyor!
Eski müziğin dünyadaki en önemli isimlerini İstanbul'a getiren ve geçtiğimiz 10 yıl boyunca bu türün Avrupa'da da en dikkat çeken festivallerinden biri olan İstanbul Bach Günleri 22 Eylül - 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor.

İstanbul Bach Günleri, festival müdavimlerinin yakından tanıdığı Barok kemanın en büyük ismi ve bu stilin öncüsü Sigiswald Kuijken’ı ağırlıyor. Genç yaşta yeteneğiyle ünlenmiş klavsenci Benjamin Alard ve başarılı soprano Marie Kuijken’ın da yer aldığı Kuijken Ensemble konseri 16 Ekim Perşembe akşamı Sent Antuan kilisesinde gerçekleşecek. 

Ödüllü Soru: Hakan Erdoğan Prodüksiyon tarafından düzenlenen “Bach Günleri“nin kaçıncı yılı kutlanıyor?

Doğru cevabı, radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderin çift kişilik davetiyeyi siz kazanın!


Dünyanın en yetenekli çocuklarına eğitim veren The Yehudi Menuhin School’un sekiz öğrencisinden oluşan topluluk klasik müzik dinleyicilerine keyifli bir akşam yaşatacak. Konser, 20 Ekim Pazartesi akşamı Neve Şalom Sinagogu’nda gerçekleşecek. 

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde verdiği konserlerle müzikseverler tarafından büyük ilgi gören, müzik dünyasında tartışmasız bir yerde duran Konstantin Lifschitz, bir kez daha İstanbul’da! Dahi piyanist, 23 Ekim Perşembe akşamı Neve Şalom Sinagogu’nda konser verecek.

Tüm konserler 20.30’da başlayacak. Neve Şalom Sinagogu’nda gerçekleşecek konserlerde 19.30 – 20.30 arası konser öncesi çay vakti olacak.