İstanbul dünya club zincirinde

Artık İstanbul da, Urban Bug ve Equinox Music&Entertainment'ın ortaklığıyla Global Underground (Küresel Yeraltı) programının bir parçası oldu. Organizasyonun ilk konuğu da ünlü DJ Steve Lawler.

İSTANBUL - Artık İstanbul da, Urban Bug ve Equinox Music&Entertainment'ın ortaklığıyla Global Underground (Küresel Yeraltı) programının bir parçası oldu. Organizasyonun ilk konuğu da ünlü DJ Steve Lawler. '2001' H2000 kapsamında İstanbul'a gelen Lawler, bu akşam Maslak Venue'de turntable'ının başında olacak.
2002 ajandası çok daha sıkı
Peki nedir bu Global Underground? Girişimci ruhlu iki İngiliz genç Andy Horsefield ve James Todd (onlar kendilerine kısaca 'Boxed Boys' diyorlar) alışılmış albüm kalıplarından farklı olarak DJ setlerinden oluşan albümlere imza atmaya karar veriyorlar. Ve ceplerindeki tüm parayı Tony de Vit'le yaptıkları ilk albüme yatırıyorlar.
Sonuç: aralarında John Digweed, Sasha, Nick Warren, Paul Oakenfold'un da olduğu tamamen DJ kokan albümler.
Ibiza'dan Los Angeles'a, Londra'dan Uruguay'a, Tokyo'dan Tel Aviv'e kadar uzanan organizasyonlarıyla Global Underground. 2001'i Steve Lawler'la açacak İstanbul'un 2002 Global Underground ajandasıysa daha da sağlam. Şubat, haziran, ağustos ve sonbahar dönemi olmak üzere dört Global Underground organizasyonu daha gerçekleşecek. Steve Lawler'lı ilk organizasyon hakkında ayrıntılı bilgiye 'urbanbug.com' adlı web sitesinden ulaşabilirsiniz.
***
Steve Lawler kimdir?
Lawler, 1997 yılında resident DJ olduğu Ibiza'da efsanevi Cream ekibi tarafından keşfedildi. Üç yıl gibi kısa bir sürede bar DJ'liğinden dünyanın en büyük DJ'leri arasına girdi. Üç pikap kullanarak gerçekleştirdiği setlerde tribal ritimlerden
deep house'a kadar uzanan geniş bir müzik seçimi sunuyor. (Kültür Sanat)