İstanbul Film Festivali'nde çocuklara "Özel Mönü"

İstanbul Film Festivali'nde çocuklara "Özel Mönü"
İstanbul Film Festivali'nde çocuklara "Özel Mönü"
29. Uluslararası İstanbul Film Festivali programının "Çocuk Mönüsü" bölümünde, birçok uluslararası çocuk filmleri festivalinde izleyicilerden tam not alan üç yeni filmin yer alıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfından (İKSV) yapılan yazılı açıklamada, film festivali kapsamında son dört yıldır düzenlenen "Çocuk Mönüsü"ne bu yıl da devam edildiği belirtildi.

Açıklamada, festivalin en genç izleyicilerinin JOJO sponsorluğundaki "Çocuk Mönüsü" bölümünde "Elma ve Elma Kurdu", "Sevimli Penguen" ve "Elenore’un Sırrı" adlı filmleri, festival boyunca hafta sonları 13.30 seanslarında Kadıköy ve Nişantaşı CityLife (City’s) sinemalarında izleyebilecekleri kaydedildi.

Açıklamada, "Elma ve Elma Kurdu" adlı filmin 10 Nisan Cumartesi ve 18 Nisan Pazar günü Nişantaşı CityLife Sineması’nda, 11 Nisan Pazar günü de Kadıköy
Sineması’nda, Japon anime ustası Rintaro’nun son filmi, "Sevimli Penguen"in ise 17 Nisan Cumartesi günü Nişantaşı CityLife, 18 Nisan Pazar günü de Kadıköy Sineması’nda Türkçe seslendirmeli olarak gösterileceği vurgulandı.

"Eleanore’un Sırrı" adlı filmin ise 11 Nisan Pazar günü Nişantaşı CityLife Sineması’nda Türkçe seslendirmeli olarak küçük izleyicilerin beğenisine sunulacağına dikkat çekilen açıklamada, çocuk filmlerin bilet fiyatları tam 10 TL, öğrenci ile 65 yaş ve üstü sinemaseverler için ise 7 TL olduğu bildirildi.